Проект Жана Моне «Ревіталізація міст – досвід ЄС для України» (EUREVIT)

Метою модуля Жана Моне є проведення літньої школи «Ревіталізація міст – досвід ЄС для України» (EUREVIT) для студентів, викладачів, органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості з метою формування знань про політику ЄС щодо оновлення міст та їх сталого розвитку. Літня школа надасть своїм учасникам нові компетенції та стимулюватиме дослідження Європейського Союзу в цій галузі. В Україні є величезний попит на створення якісної політики розвитку міста, в той час як ЄС має значний досвід та добру практику.20 серпня 2020 року

Факультет управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка вже незабаром стане майданчиком для реалізації нового освітнього проєкту – літньої школи «Ревіталізація міста – досвід ЄС для України». Саме цей проєкт є одним із переможців програми «Еразмус+» напрямку Жана Моне 2020.

До складу команди проєкту увійшли завідувачка кафедри фінансового менеджменту, професорка Наталія Ситник, доцентка кафедри Ольга Сич (координаторка) та доцентка Віра Круглякова.

Зауважимо, що це не перше досягнення факультету у галузі міжнародного наукового співробітництва. За підтримки Відділу міжнародних зв’язків Університету викладачі факультетських кафедр поглиблюють інтеграцію у сучасний європейський освітній простір. Так, лише у 2019/2020 навчальному році завершилися проєкти «Успішна жінка в бізнесі» за підтримки Посольства США в Україні, Модуль Жана Моне «Економіка у європейській інтеграції: внутрішні виклики та зовнішній вимір», реалізується проєкт Центру досконалості Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій». В рамках програми академічної мобільності «Еразмус+» постійно відбуваються міжнародні стажування студентів та викладачів факультету.

Модуль Жана Моне «Ревіталізація міста – досвід ЄС для України»/«Urban Revitalization – an EU Experience for Ukraine» передбачає проведення літньої школи для студентів, викладачів, представників місцевого самоврядування, бізнесу та громадянського суспільства. Метою школи є поширення знань про політику ЄС щодо сталого розвитку та ревіталізації міст. Проєкт стимулюватиме дослідження практик Європейського Союзу в цій сфері, сприятиме отриманню нових компетенцій учасниками школи. Значний досвід ревіталізації територій, яким володіє ЄС, буде імплементовано у розробку стратегій ревіталізації українських міст.

Команда проєкту висловлює вдячність деканові факультету Андрієві Стасишину за створення сприятливих умов для підготовки подібних проектів; координаторці програм «Еразмус+» Львівського університету Оксані Краєвській та очільниці «Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій» Оксані Головко-Гавришевій за консультації та підтримку.26 листопада 2020 року

В м. Брюссель, Бельгія, в онлайн форматі відбулась настановча зустріч Виконавчого агентства ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) для представників команд – переможців конкурсу Програми ЄС Еразмус+, напрям Жан Моне 2020 року.

Головна мета заходу – ознайомити представників команд із особливостями реалізації проєктів Жан Моне, надати консультації з поточних питань та налагодити співпрацю з координаторами.

В заході взяла участь координатор проекту «Ревіталізація міст – досвід ЄС для України» доцент Ольга Сич.3 грудня 2020 року

На платформі ZOOM Національний Еразмус+ офіс в провів он-лайн захід «ДЕНЬ ПЕРЕМОЖЦІВ ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+ НАПРЯМ ЖАН МОНЕ: як успішно впроваджувати проєкт».

Захід було організовано Національним Еразмус+ офісом в Україні спільно з Міністерством освіти і науки України та за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. У заході взяли участь члени команди проєкту «Ревіталізація міст – досвід ЄС для України».

Детальніша інформація за посиланням: https://erasmusplus.org.uaВідповідно до наказу Ректора Львівського національного університету імені Івана Франка чл.-кор. НАНУ, проф. Мельника В.П., у зв’язку із реалізацією з «31» жовтня 2020 р. по «30» жовтня 2023 р. проєкту Модуль Жана Моне «Ревіталізація міст – досвід ЄС для України» 620957-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE затверджено колектив виконавців:

1. Стасишин Андрій Васильович, доцент, декан факультету управління фінансами та бізнесу;
2. Ситник Наталія Степанівна, професор, факультет управління фінансами та бізнесу, кафедра фінансового менеджменту;
3. Сич Ольга Анатоліївна, доцент, факультет управління фінансами та бізнесу, кафедра фінансового менеджменту – керівник проєкту;
4. Круглякова Віра Володимирівна, доцент, факультет управління фінансами та бізнесу, кафедра фінансового менеджменту;
5. Краєвська Оксана Анатоліївна, доцент, факультет міжнародних відносин, кафедра країнознавства і міжнародного туризму, провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків;
6. Петяк Ольга Василівна, заступник головного бухгалтера.


Команда проєкту “Ревіталізація міст – досвід ЄС для України” запрошує дослідників євроінтеграційних процесів до участі у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції “Державна фінансова політика України в умовах євроінтеграції: погляди науковців та практиків”.

В межах конференції запланована секція номер 6 “Сталий розвиток та ревіталізація міст: досвід Європейського Союзу для України”, що проводиться в межах проєкту Модуль Жана Моне.

Участь у конференції дистанційна та безоплатна.

Детальніше – в інформаційному листі.


25 лютого 2021 року
ФАКУЛЬТЕТ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ ТА БІЗНЕСУ
КАФЕДРА ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ
ЗАПРОШУЮТЬ НА
Круглий стіл:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЄКТУ «РЕВІТАЛІЗАЦІЯ МІСТ – ДОСВІД ЄС ДЛЯ УКРАЇНИ»
ЩО РЕАЛІЗУЄТЬСЯ ЗА ПІДТРИМКИ Європейського Союзу в рамках Модуля Жана Моне програми «Еразмус+»
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ:
м. Львів, Факультет управління фінансами та бізнесу ЛНУ,
вул. Коперника, 3 Зал засідань Вченої ради
поч. о 15.00 год.
ФОРМАТ ПРОВЕДЕННЯ:
ЗМІШАНИЙ
Участь онлайн на платформі ZOOM за умови попередньої реєстрації


25 лютого 2021 року на факультеті управління фінансами та бізнесу відбувся круглий стіл, присвячений презентації проєкту «Ревіталізація міст – досвід ЄС для України» («EVREVIT») (Модуль Жана Моне програми  «Erasmus+»).

Зі вступним словом виступив декан факультету та учасник проєктної команди Андрій Стасишин, який, зокрема, окреслив важливість тематики проєкту та наголосив на вагомих досягненнях факультету у європейських студіях.

Представник національного офісу «Еразмус +», провідний фахівець напряму Жана Моне Петро Крайнік, привітавши учасників заходу, побажав усім плідної роботи, успішних результатів та їхнього подальшого поширення за межами Університету.

Завідувачка кафедри фінансового менеджменту, професорка Наталія Ситник ознайомила учасників з діяльністю кафедри, зокрема з попередніми міжнародними проєктами, що реалізовувались на її базі, та вказала на значний досвід і напрацювання колективу у сфері європейських досліджень. Також Наталія Ситник запросила учасників до подальшої співпраці в рамках подібних проєктів.

Представник Західноукраїнського центру досконалості Жана Моне, доцент Василь Зеленко розповів про ще один успішно реалізований на факультеті управління фінансами та бізнесу у 2016-2019 роках проєкт за програмою Жана Моне – «Економіка в європейській інтеграції: внутрішні виклики та зовнішній вимір». Також Василь Зеленко висловив переконання у необхідності подальшої синергії чинних та нових проєктів європейської тематики.

Координаторка проєкту Ольга Сич та членкиня проєктної команди Віра Круглякова презентували зміст та етапи реалізації проєкту. Окрім того, спікери представили основні цілі та завдання «EVREVIT».

Метою Модуля Жана Моне є проведення літньої школи «Ревіталізація міст – досвід ЄС для України» для студентів, викладачів, органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості  з метою формування знань про політику ЄС щодо оновлення міст та їхнього сталого розвитку.

Цілями «EVREVIT» є:

  • розробка та викладання інноваційного курсу з міської політики ЄС;
  • вдосконалення та поширення знань серед студентів, молодих дослідників, політиків, суспільства в цілому з питань європейської інтеграції;
  • проведення досліджень європейського розвитку міст;
  • набуття практичних навичок шляхом проведення практичних семінарів з найкращих практик країн ЄС щодо ревіталізації міст;
  • сприяння активному громадянству та цінностям ЄС.

До круглого столу долучились студенти та викладачі факультету управління фінансами та бізнесу, закладів вищої освіти міста Києва, Львова, Слов’янська, Ізмаїла, Вінниці, представники громадських організацій.Старт Літньої школи
22 червня на факультеті управління фінансами та бізнесу стартувала І Літня школа “Ревіталізація міст – досвід ЄС для України”, що реалізується в рамках Модуля Жана Моне програми Еразмус+ за підтримки ЄС (Urban Revitalization – the EU experience for Ukraine 620957-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE).
Учасниками школи стали студенти різних спеціальностей Університету імені Івана Франка, інших ЗВО, викладачі та практики, що цікавляться політикою ЄС щодо оновлення міст та їх сталого розвитку.
Програма першого дня була насиченою. Декан факультету управління фінансами та бізнесу Андрій Стасишин оголосив про відкриття школи та побажав учасникам здобути нові знання та компетенції у вирішенні питань сталого розвитку міст України. З вітальним словом до присутніх звернувся Григорій Мозолевич – керівник експертної групи Директорату науки та інновацій Міністерства освіти і науки України, висловивши зацікавленість у тематиці проекту та можливості імплементації здобутих учасниками знань під час Школи в інших Євроінтеграційних проєктах та заходах. Завідувач кафедри професор Наталія Ситник розповіла про міжнародну спрямованість багатьох проєктів, що реалізуються на кафедрі фінансового менеджменту, представила команду проєкту та побажала учасникам плідних дискусій та вагомих досягнень протягом школи.
В межах програми першого дня були прочитані лекції «Сутність політики міського розвитку в ЄС» та «Види та методи ревіталізації міст» координатором проєкту, доцентом Ольгою Сич, проведено інтерактивне опитування учасників щодо рівня задоволеністю існуючою політикою міського розвитку під час семінару «Роль європейського міста в економічному розвитку» (доцент Віра Круглякова), а також тренінг «Інструменти ревіталізації – Аналіз проблеми» командою проєкту.

Start of the Summer School
On June 22, the Faculty of financial management and Business launched the First Summer School “Urban Revitalization – the EU Experience for Ukraine”, implemented within the Jean Monet Module of the Erasmus + program with the support of the EU (Urban Revitalization – the EU experience for Ukraine 620957-EPP-1- 2020-1-UA-EPPJMO-MODULE).
The participants of the school were students of various specialties of the Ivan Franko National University, other universities, teachers, and practitioners interested in the EU policy on urban renewal and its sustainable development.
The first day’s program includes lots of activities. Dean of the Faculty Andriy Stasyshyn announced the opening of the school and wished the participants to gain new knowledge and competencies in addressing the issues of sustainable development of Ukrainian cities. Hryhoriy Mozolevych, Head of the Expert Group of the Directorate of Science and Innovation of the Ministry of Education and Science of Ukraine, addressed the audience with a welcoming speech, expressing interest in the project and the possibility of implementing the knowledge gained during the School in other European integration projects and events. The head of the department, professor Natalia Sytnyk, spoke about the international orientation of many projects implemented at the Department of Financial Management, introduced the project team, and wished the participants fruitful discussions and significant achievements during the school.
The program of the first day included lectures “The essence of urban development policy in the EU” and “Types and methods of urban revitalization” by the project coordinator, associate professor Olga Sych; an interactive survey of participants on the level of satisfaction with existing urban development during the seminar “The role of the European city in economic development” (associate professor Vira Kruhlyakova), as well as training” Tools for revitalization – Problem Analysis “by the project team.


Літня школа – День другий
23 червня продовжила роботу І Літня школа “Ревіталізація міст – досвід ЄС для України”, що реалізується в рамках Модуля Жана Моне програми Еразмус+ за підтримки ЄС (Urban Revitalization – the EU experience for Ukraine 620957-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE).
В межах програми другого дня була прочитана лекція «Джерела фінансування відродження міст» координатором проєкту, доцентом Ольгою Сич.
Зацікавлення та жваву дискусію викликала зустріч з Андрієм Пундором, керівником програми «Стратегія» в Інституті міста з обговорення стратегії розвитку міста Львова – «Стратегії прориву». Також відбулась бінарна лекція на тему «Європейські структурні фонди та їх інструменти розвитку міст», проведена доцентами Ольгою Сич та Вірою Кругляковою та тренінг «Інструменти ревіталізації – Планування дій».

Summer school – Day two
On June 23, the 1st Summer School “Revitalization of Cities – EU Experience for Ukraine” continued. This action is implemented within the framework of the Jean Monnet Module of the Erasmus + program with the support of the EU (Urban Revitalization – the EU experience for Ukraine 620957-EPP-1-2020-1-EN -EPPJMO-MODULE).
Within the second day program, the lecture “Sources of financing of the revival of cities” was given by the project coordinator, associate professor Olga Sych.
The meeting with Andriy Pundor, the head of the “Strategy” program at the City Institute, to discuss Lviv’s development strategy – “Breakthrough Strategy”, aroused interest and lively discussion. A binary lecture on “European Structural Funds and their tools for urban development” was conducted by associate professors Olga Sych and Vira Kruhliakova, and training “Revitalization Tools – Action Planning”.


Новини літньої школи
24-25 червня продовжила роботу І Літня школа “Ревіталізація міст – досвід ЄС для України”, що реалізується в рамках Модуля Жана Моне програми Еразмус+ за підтримки ЄС (Urban Revitalization – the EU experience for Ukraine 620957-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE).
В межах програми школи24 червнявідбулись цікаві лекції, зустрічі та семінари.
Зокрема, інформативною та надихаючою була зустріч з професором Назаром Подольчаком, директором Tech Startup School, Національного університету «Львівська політехніка», на тему «Фінансування міських проєктів шляхом використання співфінансування та краудфандингу». Професор поділився досвідом створення та функціонування краудфандингової платформи StartEra та можливістю її використання для проєктів ревіталізації міста.
Окрім того, учасники школи зустрілись з професором Оксаною Гнаткович, директоркою Громадської організації «Зелена економіка», та обговорили європейські практики ревіталізації міст з фокусом на креативну індустрію.
Також була прочитана лекція «Розробка програми ревіталізації міста» та проведено тренінг «Інструменти ревіталізації – Фінансування» координатором проєкту, доцентом Ольгою Сич.
Не менш насиченою була програма 25 червня. Слухачі літньої школи опановували українські виклики ревіталізації міст, сучасні напрямки ревіталізації міста та брали участь в тренінгу «Інструменти ревіталізації – взаємодія зі стейкхолдерами» від команди проєкту.
Особливу увагу та інтерес учасників привернула лекція доцента Ореста Мищишина, консультанта ІТ компанії SoftServe «Використання моделей демографії та густоти населення для оптимізація мережі шкіл Львівщини». Слухачі мали можливість взяти участь у дискусії з лектором та збагнути важливість якісного інформаційного забезпечення для обґрунтування рішень у сфері ревіталізації.

Summer school news
Еhe First Summer School “Revitalization of Cities – EU Experience for Ukraine” is implemented within the framework of the Jean Monnet Module of the Erasmus + program with the support of the EU (Urban Revitalization – the EU experience for Ukraine 620957-EPP-1-2020-1 -UA-EPPJMO-MODULE).
Interesting lectures, meetings, and seminars took place within the school program on June 24.
In particular, the meeting with Professor Nazar Podolchak (Director of Tech Startup School, Lviv Polytechnic National University) on the topic “Financing of city projects through the use of co-financing and crowdfunding” was informative and inspiring. Nazar Podolchak shared his experience of creating and operating the StartEra crowdfunding platform and the possibility of using it for city revitalization projects.
In addition, the participants of the school met with Professor Oksana Hnatkovych, Director of the NGO “Green Economy”, and discussed European practices of the revitalization of cities with a focus on the creative industry.
The lecture “Development of the city revitalization program” was also given and the training “Revitalization tools – Financing” was conducted by the project coordinator, associate professor Olga Sych.
The program on June 25 was no less intense. Students of the summer school mastered the Ukrainian challenges of city revitalization, modern directions of city revitalization and participated in the training “Revitalization tools – interaction with stakeholders” from the project team.
The lecture of associate professor Orest Myshchyshyn (IT consultant of SoftServe company) “Using models of demographics and population density for optimization of the network of schools of the Lviv region” attracted special attention and interest from the participants. Students had the opportunity to participate in a discussion with the lecturer and understand the importance of quality information support to justify decisions in the field of revitalization.


 

Завершення літньої школи

29-30 червня відбулись завершальні сесії І Літньої школи “Ревіталізація міст – досвід ЄС для України”, що реалізується в рамках Модуля Жана Моне програми Еразмус+ за підтримки ЄС (Urban Revitalization – the EU experience for Ukraine 620957-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE).

Зокрема, змістовною та корисною з практичної точки зору була зустріч з доцентом Національного університету «Львівська політехніка» Іриною Пасінович на тему «Корпоративна соціальна відповідальність та взаємодія з громадами». Ірина Ігорівна висвітлила сучасні тренди в корпоративній соціальній відповідальності, ознайомила слухачів з корпоративним волонтерством, благодійною діяльністю, соціальним підприємництвом, програмами підтримки громад бізнесом.

Окрім того, учасники школи обговорили актуальну тематику створення розумного міста та оцінили кроки, зроблені українськими містами в цьому напрямку. В межах лекції-дискусії слухачі переглянули цікаві відео-матеріали та почули доповіді лекторів Віри Круглякової та Ольги Сич.

Цікавими та надихаючими виявились заключні зустрічі, під час яких учасники школи презентували власні проєкти ревіталізації міських об’єктів та інфраструктури. Пролунали надзвичайно актуальні пропозиції відновлення промислових об’єктів, створення креативних та дитячих просторів, парків відпочинку та інші. Ідеї слухачів поширювались у сферу цифровізації – щодо розробки зручних мобільних додатків для сортування сміття, прийняття колегіальних рішень та взаємодії з державними установами.

Отож, набуті протягом літньої школи знання, підтверджені сертифікатом європейського зразка, дозволяють поглибити обізнаність слухачів з європейським досвідом ревіталізації міст, заохочують до впровадження власних проєктів та формують активну громадянську позицію майбутніх агентів змін.
Дякуємо всім учасникам, спікерам та гостям літньої школи за тісну співпрацю та обмін знаннями з метою поширення успішних європейських практик сталого розвитку міст та їх імплементацію в Україні!


Completion of summer school

On June 29-30, the final sessions of the First Summer School “Urban Revitalization – the EU Experience for Ukraine” took place within the framework of the Jean Monnet Module of the Erasmus + program with the support of the EU 1-UA-EPPJMO-MODULE).

In particular, the meeting with Iryna Pasynovych, Associate Professor of Lviv Polytechnic National University, on “Corporate Social Responsibility and Interaction with Communities” was meaningful and useful from a practical point of view. Iryna Ihorivna highlighted current trends in corporate social responsibility, acquainting students with corporate volunteering, charity, social entrepreneurship, and business support programs.

In addition, the participants of the school discussed topical issues of creating a smart city and appreciated the steps taken by Ukrainian cities in this direction. During the lecture-discussion, the listeners watched interesting video materials and heard the reports of lecturers Vira Kruhliakova and Olga Sych.

The final meetings were interesting and inspiring, during which the participants of the school presented their own projects of revitalization of city facilities and infrastructure. There were extremely urgent proposals for the restoration of industrial facilities, the creation of creative and children’s spaces, recreation parks and others. The students’ ideas spread to the field of digitalization – to develop convenient mobile applications for sorting garbage, making collegial decisions and interacting with government agencies.

Thus, the knowledge acquired during the summer school, confirmed by a European certificate, allows to deepen students’ awareness of the European experience of urban revitalization, encourage the implementation of their own projects and form an active civic position of future agents of change.

We thank all participants, speakers and guests of the summer school for close cooperation and exchange of knowledge in order to disseminate successful European practices of sustainable urban development and their implementation in Ukraine!