Події ІІІ Літньої школи “Ревіталізація міст – досвід ЄС для України”

23 червня 2023 року відбулось відкриття ІІІ Літньої школи “Ревіталізація міст – досвід ЄС для України”.

Учасники мали нагоду розібратись в сутності та видах ревіталізації, дізнатись про політику міського розвитку в ЄС, а також обрати для себе конкретний напрямок ревіталізації для майбутніх проєктів.

В другий день ІІІ Літньої школи “Ревіталізація міст – досвід ЄС для України” учасники поділились на команди за обраними напрямками ревіталізації та розпочали роботу над завданнями із тренерами проєкту.

Третій день ІІІ Літньої школи “Ревіталізація міст – досвід ЄС для України” був присвячений повоєнній ревіталізації міст та розбору джерел фінансування відродження міст.

День четвертий роботи ІІІ Літньої школи “Ревіталізація міст – досвід ЄС для України”. Учасники дізнались детальніше про функціонування Європейських структурних фондів та можливості залучення їх фінансування, що відкриються для України із набуттям повноправного членства у ЄС. Також лектори ознайомили слухачів із процесом розробки програми ревіталізації міста та провели воркшоп під назвою «Інструменти ревіталізації – планування ревіталізації».

В п’ятий день ІІІ Літньої школи “Ревіталізація міст – досвід ЄС для України” було представлено Стратегію міста Львова, розроблену Інститутом міста.
Запрошена гостя д.е.н., професор Оксана Гнаткович ознайомила учасників із європейськими практиками ревіталізації міст з фокусом на креативності.

День шостий ІІІ Літньої школи “Ревіталізація міст – досвід ЄС для України”.
Для учасників було проведено віртуальну екскурсію на успішно ревіталізовані об’єкти у місті Львові: креативний простір KIVSH та мистецький прості JamFactory.
Також лектори ознайомили слухачів із поняттям “розумне місто”, розібрали усі переваги і недоліки процесу його впровадження та обговорили особливості впровадження досвіду ЄС в українську практику ревіталізації міст.

В завершальний день роботи ІІІ Літньої школи “Ревіталізація міст – досвід ЄС для України” к.е.н., доцент Оксана Краєвська ознайомила слухачів із особливостями відносин України та Європейського Союзу на сучасному етапі.
Далі учасники презентували свої проєкти ревіталізації міста та обговорили їх впровадження, враховуючи сьогодення.