Аналіз та візуалізація фінансових даних

Тип: На вибір студента

Кафедра: фінансового менеджменту

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
113Залік

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
1116Мищишин О. Я.УФФМ-61с, УФФМ-62с

Лабораторні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
118УФФМ-61сМищишин О. Я.
118УФФМ-62сМищишин О. Я.

Опис курсу

Дисципліна «Аналіз та візуалізація фінансових даних» є вибірковою дисципліною зі спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» для освітньої програми  «Фінанси, митна та податкова справа», викладається у 3 семестрі в обсязі 3 кредити (за Європейською Кредитно-Трансфертною Системою ЕСТS).

Навчальна дисципліна “Аналіз та візуалізація фінансових даних ” спрямована на формування у здобувачів вищої освіти знань та навичок, зокрема щодо прийомів і методів аналізу та візуалізації даних, які використовуються органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування або приватними та державними підприємствами, установами та організаціями в процесі управління фінансовими ресурсами, а також для формування практичних навичок, застосування яких сприятиме успішному навчанню та майбутній науково-професійній діяльності.

Метою навчальної дисципліни є формування у студентів поглиблених знань і навичок щодо існуючих інформаційних систем і технологій обробки, обліку та візуалізації фінансової інформації, їх раціонального використання, а також практичних навичок ефективного застосування сучасних інформаційних технологій у процесі здійснення фінансової-економічної діяльності підприємств і організацій.

Цілі  навчальної дисципліни:

  • вивчення теоретичних та практичних аспектів вибору і застосування конкретних засобів та інструментів для візуалізації результатів аналізу фінансово-економічної та соціально-економічної інформації;
  • формування теоретичних і практичних знань з побудови візуалізацій із використанням табличних баз даних;
  • формування знань із питань пошуку та реалізації панелей моніторингу фінансових даних сучасними інструментами та в онлайн-просторі.
  • використання інформаційних технологій для прийняття рішень в управління бюджетними коштами на державному і місцевому рівнях.

Рекомендована література

  1. Системи обробки економічної інформації : навчальний посібник. А. М. Кобилін . Київ : Центр учбової літератури, 2019. 234 с.
  2. Економіко-математичне моделювання оцінки обсягів бюджетних правопорушень. Мищишин О.Я., Гулеватий І.К. Міжнародний науковий журнал «Інтернаука», 2023. №20, 12 с.
  3. Трьохрівнева модель продаж FMСG продуктів: тренд, сезонність, промоакція-недостача. Мищишин О.Я., Особа Є.Ю. Міжнародний науковий журнал «Інтернаука», 2023. №21, 14 с.
  4. Інтерактивні карти міст: створення та застосування. Мищишин О.Я, Гаврилюк Р., Тупис А., Тирик А.-М. Міжнародний електронний науковий журнал “Наука онлайн” – 2019. – №12 (грудень). 12 с.
  5. Стратегічний розвиток контролю та інвестування ринку нерухомості України Войкін В. О. Міжнародний науковий журнал «Інтернаука», 2023. №20. 16 с.