ЗАСІДАННЯ ДИСКУСІЙНОГО КЛУБУ КАФЕДРИ ПУБЛІЧНОГО АДМІНІСТРУВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ БІЗНЕСОМ НА ТЕМУ: «ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ: КОНКУРЕНТНІ ВИКЛИКИ СУЧАСНОСТІ» У РАМКАХ «ФЕСТИВАЛЮ НАУКИ – 2023»

26.05.2023 | 17:38
17 травня 2023 року на кафедрі публічного адміністрування та управління бізнесом факультету управління фінансами та бізнесу ЛНУ імені Івана Франка відбувся уже традиційний науковий захід – Дискусійний клуб на тему: «Публічне управління та адміністрування: конкурентні виклики сучасності», приурочений до «Фестивалю науки – 2023». Захід відбувся у рамках міжнародної співпраці кафедри публічного адміністрування та управління бізнесом, наукового гуртка «Державотворець» із науковим гуртком Люблінського католицького університету імені Яна Павла ІІ (м. Люблін, Польша).
Розпочала засідання Дискусійного клубу завідувач кафедри публічного адміністрування та управління бізнесом д.е.н.,доцент Комарницька Г. О., наголосивши на актуальності тематики наукового заходу в умовах воєнного стану та післявоєнної відбудови України.
Із вітальним словом у науковому заході виступили начальник Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях Коваль Ярослав Богданович та заступник начальника Міжрегіонального управління НАДС у Львівській та Закарпатській областях Трофименко Микола Олександрович.
До заходу долучилися студенти спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» освітньої програми «Публічне адміністрування та управління бізнесом» усіх років навчання та студенти Інституту математики, інформатики та ландшафтного дизайну Люблінського католицького університету імені Яна Павла ІІ (м. Люблін, Польша).

Цьогорічний захід акцентував увагу на проблемних аспектах публічного управління та адміністрування у воєнний час та в період післявоєнної відбудови. У дискусії розглянули питання конкурентних особливостей корпоративної реструктуризації економіки України у післявоєнний період, механізмів залучення інститутів громадянського суспільства до процесів державотворення, заходів публічного адміністрування щодо забезпечення конкурентоспроможності релокованих підприємств, державної підтримки системи малого та середнього бізнесу України, процесів адміністрування підприємницької діяльності в умовах війни, особливостей функціонування місцевого самоврядування, перспективи співпраці органів публічної влади із громадянським суспільством тощо.

Доповідачі виступали на англійській та на польській мовах на теми:
  1. Makarewicz Daria, Instytut Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu, Wydział Nauk Przyrodniczych i Technicznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Lublin, Poland «ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ  MIAST A FIRMA ACANTHUS – STUDIO ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU» (керівник –д.е.н., проф. Васьківська К. В.)
  2. Jagieło Kamila, Instytut Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu, Wydział Nauk Przyrodniczych i Technicznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Lublin, Poland «WPŁYW ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU NA KSZTAŁTOWANIE STRUKTURY PRZESTRZENNEJ MIASTA: ASPEKT ADMINISTRACYJNY» (керівник –д.е.н., проф. Васьківська К. В.)
  3. Shchelkogonov Oleksiy, UFP-21s, «Public administration in the system of small and medium-sized businesses of Ukraine: competition, arguments and skepticism» (керівник – д.е.н., проф. Карпінський Б. А.)
  4. Пфістер Дмитро (аспірант) «Методи публічного адміністрування в системі формування розумних міст в агломераційних центрах» (керівник – д.е.н., проф. Карпінський Б. А.)
  5. Христенко Владислава, УФП-21 с, «Роль партисипації населення в публічному управлінні України» (керівник – к. держ. упр., доц. Решота О. А.)
  6. Боднарук Надія, УФП-31с, «Молодіжні центри як допоміжний інститут реалізації молодіжної політики держави» (керівник – к. держ. упр., доц. Решота О. А.)
  7. Михеєнко Крістіна, УФП-21 с, «Гендерна політика в контексті публічного управління в Україні» (керівник – к. держ. упр., доц. Решота О. А.)
  8. Ясіновська Софія, УФП-21 с, «Механізми залучення інститутів громадянського суспільства до процесу запобігання корупції: досвід Фінляндії» (керівник – к. держ. упр., доц. Решота О. А.)
  9. Бабій Вікторія, УФП-21с, «Конкурентні потреби та специфіка функцій державного й муніципального управління в системі публічного адміністрування» ( керівник –д.е.н., проф. Карпінський Б. А.)
  10. Уштван Юлія, УФП-21с, «Воєнний стан й заходи публічного адміністрування щодо забезпечення конкурентоспроможності релокованих підприємств» (керівник –д.е.н., проф. Карпінський Б. А.)
  11. Челядин Андрій, УФП-21с, «Конкурентні особливості корпоративної реструктуризації економіки України у післявоєнний період» (керівник –д.е.н., проф. Карпінський Б. А.)
  12. Вечера Іван, УФП-11с, «Публічне управління соціальним розвитком» (керівник –к.е.н., доц. Маліновська О. Я.)
  13. Чернєва Аліна, УФП-11с, «Перспективи співпраці органів публічної влади з організаціями громадянського суспільства в Україні» (керівник –к.е.н., доц. Маліновська О. Я.)
  14. Єзерська Уляна, УФП-41с, «Структурні елементи електронного врядування та їх взаємодія» (керівник –д.е.н., проф. Васьківська К. В.)
  15. Стеблик Наталія, УФП-41с, «Упровадження електронного врядування в публічне управління» (керівник–д.е.н., проф. Васьківська К. В.)
  16. Дрозд Юліанна, УФП-41с, «Адміністрування підприємницької діяльності в умовах війни» (керівник –д.е.н., проф. Васьківська К. В.)
  17. Кормила Марія, УФП-31с, «Світовий досвід розвитку місцевого самоврядування» (керівник –д.е.н., проф. Кормарницька Г. О.)
Модераторами Дискусійного клубу були: доцент кафедри публічного адміністрування та управління бізнесом Олена Решота та староста гуртка «Державотворець», студентка групи УФП-31с  Надія Боднарук.
Висловлюємо подяку усім учасникам за плідну дискусію та ґрунтовні доповіді!
Дякуємо ЗСУ за можливість проводити наукові заходи!