Виховний захід: ЧОРНОБИЛЬ: 35 РОКІВ ПОТОМУ

28.04.2021 | 01:57

У зв’язку з 35-ми роковинами з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції, 26.04.2021р. доц. кафедри економіки та публічного управління Табачуком А.Я. разом з академічною групою УФП-12с спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» провели виховний захід «Чорнобиль: 35 років потому».

35 років тому одна доля секунди спричинила зміну історії атомної енергетики, історію живописного українського Полісся та мільйони життів. 26 квітня о 1 годині 23 хвилини на Чорнобильській атомній електростанції пролунали вибухи, внаслідок яких було зруйновано активну зону 4-го реактора Чорнобильської АЕС. В атмосферу потрапити радіоактивні речовини, котрі спричинили радіоактивне забруднення не лише українських земель, а й значної частини Європи.

Наслідком даної катастрофи стало радіоактивне ураження 600 000 осіб, 200 000 осіб назавжди було екстрено евакуйовано із зон забруднення, а навколо ЧАЕС було створено 30-кілометрову зону відчуження.

Метою виховного заходу було донесення до студентів того, що зона відчуження є не лише місцем історії та пам’яті, а ще й місцем сьогодення та майбутнього. І це майбутнє залежить від рішень, які приймаються сьогодні.

Структура проведеного заходу:

1. Вступне слово Табачука А.Я., в якому було наголошено на актуальності теми заходу та сформульовано його мету.
  2. Доповіді-презентації студентів групи УФП-12с:
  • Причини аварії на ЧС (підготували: Лозинська Я., Пономарено Ю., Гнесь В., Осико Л.).
  • Ліквідатори аварії на ЧС (підготували: Феліщак К., Світлик Ю., Михальчук Я.)
  • Наслідки аварії на ЧС  (підготували: Юсковець І., Юр І., Хайнас К., Малець І.).

• Приховування факту аварії радянською владою (підготували: Сидоренко П., Верзун І., Петрів М., Олійник Є.)
  • Відселені місця та межі Чорнобильської зони відчуження (підготували: Шелепа К., Байдалка С.)
  • Люди, які живуть в зоні відчуження сьогодні (підготували: Тиховська М., Гринишин С., Амбриз А.)
  • Відродження флори і файли зони відчуження (підготували: Андрусечко С., Гейнак Г., Чуба Б.)
  • Зона відчуження як туристичний об’єкт (підготували: Новосад М., Буняк Н., Злупко А.)
  1. Спільне обговорення та підведення підсумків заходу.