Відкрита лекція: Університет у державотворенні й академічна доброчесність – Освітня програма «Публічне адміністрування та управління бізнесом»

03.10.2022 | 11:30

29 вересня 2022 року в рамках Дня Університету відбулась вже традиційна осіння зустріч професорсько-викладацького складу кафедри публічного адміністрування та управління бізнесом із здобувачами першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» спеціалізації «Публічне адміністрування та управління бізнесом» різних форм навчання на тему «Університет у державотворенні й академічна доброчесність». З відкритою лекцією за означеною проблематикою виступив гарант ОП (бакалаврський рівень) професор Карпінський Борис Андрійович. На відкриту лекцію були запрошена адміністрація та члени Вченої ради факультету управління фінансами та бізнесу.

Вже з перших хвилин лекції слухачі поринули в світ Дня Університету через історичний екскурс щодо базових основ вироблення державотворчої політики та прийняття рішень у системі формування Львівського національного університету імені Івана Франка на різних етапах свого становлення. Властиво, саме за рахунок наполегливої й цілеспрямованої праці колективу Університету, який вже має понад 360 літню епопею, він перетворився в знаний в Україні та світі заклад із принциповими освітніми та науковими результатами й державотворчими традиціями. Фундаментально проаналізована як роль Університету в етапності процесу державотворення з позиції кристалізації української ідентичності, так і його позиція в контексті формування академічної доброчесності (academic integrity) в освітньому середовищі як світу, так і безпосередньо в рамках ОП «Публічне адміністрування та управління бізнесом». Чітко підтверджено потребу в активізації заходів щодо дотримання академічної доброчесності за дотримання цивілізованих принципів: довіра, повага, чесність, відповідальність, справедливість, мужність в освітньому процесі, забезпечуючи тим якість освіти й обумовлюючи перспективи розвитку нації. Зокрема, узагальнена позиція Львівського національного університету імені Івана Франка в системі формування цивілізованого академічного простору достатньо конкретизовано відбивається у надписі на фронтоні його головного корпусу: освічені громадяни – окраса Батьківщини. Дійсно, саме освічені громадяни стають базисом побудови сучасної держави і тут академічна доброчесність стає домінантною в освітньому процесі підготовки сучасних управлінців, оскільки через її дотримання ще на рівні здобувача першого чи другого рівнів вищої освіти формується стійка життєва позиція щодо етики освітніх норм та стійкої поваги до інтелектуальної власності. Практично освічена управлінська спільнота, через прояв і цілеспрямовану реалізацію державотворчого патріотизму нації в його кількісній (податковій) домінанті, стає дієвим виразником академічної чесності й порядності, а з тим й реальним відображенням прогресивності університетських поглядів та синтезуючим індикатором могутності держави.

Відкрита лекція професора Карпінського Б.А. щодо розвитку ідеології сучасного державотворення в університетському середовищі та ролі академічної доброчесності у якісній освіті викликала дієвий інтерес за формою свого подання та пройшла активне обговорення як серед слухачів, здобувачів, так і професорсько-викладацького складу ОП «Публічне адміністрування та управління бізнесом».