Українській гривні 25 років

18.09.2021 | 09:33

17 вересня 2021 року доценти кафедри фінансового менеджменту Круглякова В.В. та Петик Л.О. разом з академічними групами УФФ-11с, Уфф-12с та УФФ-22с освітньої програми «Фінанси, митна та податкова справа» провели виховний захід, присвячений 25-річчю української гривні.

25 років тому, 2 вересня 1996 року, народилася сучасна національна валюта – гривня. Грошова реформа тривала всього два тижні – з 2 до 16 вересня 1996 року. У цей період тривав обмін карбованців на гривню (100 000 карбованців = 1 гривня), а після 16 вересня 1996 року єдиним засобом платежу на території України стала гривня.

Ось уже чверть століття гривня – це не тільки грошова одиниця, національна валюта, але й символ нашої держави.

Сьогодні в обігу перебуває вже четверте покоління національної валюти з найсучаснішими захисними елементами, більше того ̶ з українським льоном у складі.

За весь час комісія з питань естетики Міжнародного фінансового банку двічі визнавала гривню найкрасивішою валютою у світі й найстійкішою до зносу.

Студенти групи УФФ-22с підготували для першокурсників цікаву розповідь про історію української національної валюти, про її народження, відродження, сучасність та інноваційність.

Студентам першого курсу цікаво було дізнатися про те, який шлях пройшла гривня протягом 25 років після грошової реформи та як вона змінилася за цей час.