Участь завідувача кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики у круглому столі з обговорення ОПП «Інформаційні управляючі системи і технології в економіці»

16.05.2024 | 20:24

15 травня 2024 р. завідувач кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики, професор Ірина ШЕВЧУК як стейкхолдер взяла участь у роботі Міжнародного круглого столу: «Обговорення освітньо-професійної програми «Інформаційні управляючі системи і технології в економіці» за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій і систем Державного податкового університету.

Гарант освітньої програми професор кафедри, д.т.н., проф. Артур ГОРБОВИЙ.

На круглому столі роботодавцями, представниками академічної спільноти, випускниками було висловлено низку побажань та пропозицій щодо подальшого вдосконалення освітньої програми з метою формування у майбутніх магістрів з комп’ютерних наук затребуваних ринком праці, актуальних компетентностей, навичок і вмінь, що буде сприяти підвищенню якості освітньої програми та її конкурентоспроможності.

Зокрема, Іриною ШЕВЧУК було наголошено на тому, що освітня програма відповідає  сучасним тенденціям розвитку спеціальності та ринку праці, передбачає набуття здобувачами вищої освіти функціонально-технічних навичок (hard skills) та соціальних навичок (soft skills), а також запропоновано у пункті ОПП «Придатність до працевлаштування» врахувати зміни до Національного класифікатора України «Класифікатор професій», прийняті у січні 2024 р.

Так, Класифікатор професій доповнено 29 новими професійними назвами робіт ІТ-сфери, наприклад, такими професіями, як: «Адміністратор веб-ресурсів», «Аналітик мобільних додатків», «Інженер зі штучного інтелекту», «Розробник штучного інтелекту», «Розробник архітектури програмного забезпечення (інформаційні технології)», «Розробник хмарної архітектури», «Фахівець з безпеки електронних комунікацій» тощо. Також 9 професійних назв робіт у ІТ-сфері приведено у відповідність до сучасних технологій, а саме: «Аналітик комп’ютерного банку даних» змінено на «Аналітик даних», «Аналітик операційного та прикладного програмного забезпечення» – на «Аналітик програмного забезпечення», «Інженер з програмного забезпечення комп’ютерів» – на «Інженер з програмного забезпечення» тощо.