Участь викладачів кафедри обліку, аналізу і контролю в онлайн -марафоні «Податкові перевірки – що й кого чекати?»

08.04.2023 | 16:01

4 квітня 2023 року викладачі кафедри обліку, аналізу та контролю, доценти – Людмила Петришин, Анна Шот та Наталія Лобода взяли участь в онлайн-марафоні «Податкові перевірки – що й кого чекати?». Хедлайнер заходу – Державна податкова служба України.

Марафон є соціальним проектом Асоціації адвокатів України та ID Legal Group. Модератором заходу була Анна Ігнатенко – партнерка ID Legal Group. Спікерами виступили представники Департаменту податкового аудиту Державної податкової служби України(далі-Департамент): Тетяна Доценко – директор Департаменту, Олена Красуліна – заступник директора Департаменту – начальник управління податкових перевірок ДПС України; Олександр Сенік – начальник відділу перевірок юридичних осіб Департаменту.

Відповідно до законопроекту 8401, який знаходиться на розгляді у Верховній Раді України, з 1 липня 2023 року повертаються остаточно всі податкові перевірки, які були зупинені під час воєнного стану. Враховуючи це, питаннями для розгляду були:
-Чого очікувати бізнесу?
-Наслідки декларування платниками податків від’ємного значення з ПДВ?
-Відшкодування ПДВ за результатами документальної перевірки.
-Планові документальні перевірки.
-Чого з 01 липня очікувати платникам податків включеним до плану – графіку перевірок на 2023 рік.
-ТОП – 5 порушень за результатами перевірок. За що можуть бути донарахування?
Наочність сказаного була продемонстрована слайдами презентації.
Крім того, слухачі мали змогу поставити свої запитання в он-лайн, на які вкінці визначеного організаторами часу для проведення зустрічі, отримали вичерпні відповіді від представників Департаменту податкового аудиту ДПС України.

По завершенні всі учасники заходу виразили сподівання на систематичність таких зустрічей задля гармонізації відносин між контролюючими органами у сфері оподаткування та платниками податків; підвищення фахових компетенцій викладачів облікових дисциплін тощо.