Участь в онлайн-форумі «Лідери освітніх змін»

18.12.2021 | 22:17

16.12.2021р. Завідувач кафедри економіки та публічного Галина Капленко та доцент Оксана Пікулик були учасниками Онлайн-форуму «Лідери освітніх змін».

Місце проведення – платформа для відеозустрічей Zoom.

Мета проведення Форуму – обговорити виклики у професійній управлінській діяльності представників освітнього середовища, обмін досвідом щодо впровадження успішних кейсів із розвитку університетів як лідерів освітніх змін, сприяти формуванню лідерських якостей та підвищити управлінські компетентності освітян.
Учасниками форуму були  представники освітнього середовища, представники бізнес-структур, державні службовці.
Основні питання, які обговорювалися на  Форумі:

1.  Освітні зміни та пріоритетні напрями розвитку НУШ в умовах реформування освіти. Роль керівників як лідерів змін НУШ.
  2. Школа управлінських кадрів як основа перепідготовки та підвищення рівня управлінської компетентності керівників закладів освіти.
  3. Особливості лідерства в сучасних умовах. Ключові компетентності лідера в умовах пандемії.
  4. Профіль лідерської компетентності викладача. Розвиток управлінської компетентності лідерів закладів освіти. Інсайти лідерства.
  5. Успішні кейси із розвитку університетів як лідерів освітніх змін (на прикладі впровадження інновацій в освіті).
  6. Роль Університетів у розвитку лідерського потенціалу суспільства. Створення умов для розвитку лідерства у ЗВО України. Лідерство в контексті вищої освіти.

Перспективи розвитку наукових бібліотек України в контексті безапеляційності професійного зростання. Менторство та наставництво для професійного розвитку бібліотекарів.
Спікерами Форуму виступили:

1. Ярослав Кичук  (ректор Ізмаїльського державного гуманітарного університету, доктор педагогічних наук, професор).
  2.  Олена Тимошенко (ректор Європейського університету, доктор філософських наук, доцент, автор запровадженої педагогічної системи безперервної освіти).
  3.  Ігор Бондар (перший проректор Київського національного університету культури і мистецтв, доцент, декан факультету дизайну і реклами).
  4.  Олег Сербін (директор Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, український бібліотекар, доктор наук із соціальних комунікацій, кандидат історичних наук).
  5.  Галина Коломоєць (начальник відділу науково-методичного забезпечення підвищення якості освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, кандидат педагогічних наук).
  6.  Наталя Клокар (керівник Школи управлінських кадрів, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України).
  7.  Світлана Кирилащук (декан факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, Вінницький національний технічний університет, кандидат педагогічних наук, доцент).
  8. Юлія Бреус (завідувач навчально-наукового центру розвитку персоналу та лідерства Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат психологічних наук, доцент).
  9. Алла Сенчіло (засновник мережі дитячих закладів Sofi-Den kids, Засновник благодійного проєкту Kozhen zmozhe, викладач НПУ ім. М.П. Драгоманова).