Участь у вебінарі “Security and Human Rights in Eastern Europe”

18.12.2021 | 22:39

13.12.2021. The Stockholm Centre for Eastern European Studies (SCEEUS) at the Swedish Institute of International Affairs (UI) together with the Polish Institute of International Affairs (PISM) and the Centre for Eastern Studies (OSW) in Warsaw discussed the protracted conflicts in Eastern Europe and their policy implications.

Учасником вебінару від кафедри економіки та публічного управління була завідувач кафедри д.е.н., професор Галина Капленко.

Через тридцять років після розпаду Радянського Союзу бачення цілісної, вільної та мирної Європи є «незакінченою справою», не в останню чергу тому, що кілька країн Східної Європи все ще борються із затяжними конфліктами. Ці конфлікти носять не лише або навіть переважно локальний чи регіональний характер. Натомість вони становлять системний виклик європейському порядку безпеки з наслідками за межами самого регіону.

Грузія, Молдова і особливо Україна страждають від явного бажання Кремля створити сферу впливу. Москва також хоче запобігти поширенню демократії, прав людини та верховенства права, і в кінцевому підсумку прагне переглянути нормативний порядок європейської безпеки, визначений у міжнародному праві та принципах та зобов’язаннях ОБСЄ.

Стокгольмський центр східноєвропейських досліджень (SCEEUS) при Шведському інституті міжнародних справ (UI) разом із Польським інститутом міжнародних справ (PISM) та Центром східних досліджень (OSW) у Варшаві обговорили затяжні конфлікти у Східній Європі та їх наслідки для політики.

Speakers:
Andreas Umland, Analyst SCEEU

John Zachau, Analyst SCEEUS

Discussants: Marek Menkiszak, Head of the Russian Department at the Centre for Eastern Studies (OSW); Anna Maria Dyner, Analyst at the International Security Programme at The Polish Institute of International Affairs (PISM); The webinar will be moderated by Fredrik Löjdquist, Director of the Stockholm Centre for Eastern European Studies.