Невідомі факти про відомі особистості: Іван Богун

16.09.2021 | 14:25

15 вересня 2021 року доцентом кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики Задорожною А. В. для студентів освітньої програми «Інформаційні технології в бізнесі» була проведена виховна година на тему: «Невідомі факти про відомі особистості: Іван Богун». На занятті було розглянуто такі недостатньо акцентовані питання життя відомого військового та політичного діяча України, як його родовід та призначення на посаду полковника Війська Запорізького. Розглянуто історію боїв під керівництвом Івана Богуна. Один із таких боїв під Вінницею знайшов своє відображення в українській народній пісні «Дума «Іван Богун»:

У Вінниці на границі,

Під могилою над Бугом-рікою

Там стояв Іван Богун вінницький

Під обителлю-монастирем кальнишцьким.

Під кальницькою обителлю

Богун стояв,

Із турками-пашами,

Крулевськими ляхами,

Камлицькими князями

Богун воював!

Силу він ляхів-турків стріляв

І шабельками рубав,

На аркан забирав,

В річку Буг їх утопляв.

Увагу також було приділено непростим стосункам Богдана Хмельницького та Івана Богуна, намаганню останнього підтримати проведення незалежної політики України. У підсумку можна констатувати, що Іван Богун є однією з найбільш героїчних та відданих Україні постатей, вчинки якої ми не маємо право забувати.