Науково-практичний семінар “Реформування податкової системи: стратегічний поступ чи ручне управління?”

17.05.2022 | 23:05

В рамках проведення щорічного Фестивалю науки в Львівському національному університеті імені Івана Франка на кафедрі фінансового менеджменту факультету управління фінансами та бізнесу відбувся науково-практичний семінар “Реформування податкової системи: стратегічний поступ чи ручне управління?”, організований студентським гуртком “Податковий простір”. Учасниками семінару стали викладачі кафедри фінансового менеджменту проф. Уляна  Ватаманюк-Зелінська, проф. Юлія Шушкова, проф. Ігор Назаркевич, доцент Вікторія Дубик та доцент Ольга Сич, а також понад 60 студентів освітньої програми “Фінанси, митна та податкова справа”. Студентами було підготовано 25 тез доповідей, які будуть опубліковані у  відповідному збірнику кафедри. Виступи та дискусії студентів стосувались реформування бюджетоутворюючих податків, таких як мито, податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, екологічний податок. Не оминули увагою студенти і місцеві бюджети, спрощену систему оподаткування, зокрема новації в умовах воєнного стану. Окремим блоком були підготовані доповіді щодо реформування міжбюджетних відносин та наповнення пенсійного фонду України. Учасники семінару дійшли висновку, що податкові надходження в умовах воєнного стану залишаються вагомим джерелом наповнення бюджету та повинні справлятись на принципах прозорості, простоти, адекватності, ефективності та контролю. А реформування податкової системи України повинне відбуватись в напрямку лібералізації та фокусування на регулюючій функції, а також підтримці зовнішніх та внутрішніх інвестицій. У завершальному слові проф. Ігор Назаркевич підвів підсумки дискусії та побажав студентам поглиблювати свої дослідження у податковій сфері. Керівник гуртка “Податковий простір” Ольга Сич відзначила учасників семінару іменними сертифікатами та анонсувала майбутні заходи, що відбудуться на кафедрі фінансового менеджменту.