Методичний семінар за участю магістрів на тему: «Як допомогти студентам проводити наукові дослідження доброчесно»

10.11.2022 | 08:26

8 листопада 2022 року на кафедрі цифрової економіки та бізнес-аналітики факультету управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся методичний семінар на тему «Як допомогти студентам проводити наукові дослідження доброчесно», в якому взяли участь здобувачі вищої освіти освітнього ступеня магістр 1-го та 2-го року навчання за ОП «Інформаційні технології в бізнесі» спеціальності 051 «Економіка».

У рамках семінару гарант освітньої програми, д.е.н., професор Ірина Шевчук, викладачі кафедри разом зі здобувачами обговорили питання щодо особливостей підготовки здобувачами вищої освіти кваліфікаційних (магістерських) робіт та опублікування їхніх результатів досліджень у доброчесний спосіб.

Особливу увагу було зосереджено на наступних питаннях:

• документи щодо нормативного регулювання академічної доброчесності на законодавчому та університетському рівнях;
  • функції й сфери відповідальності наукового керівника та здобувача вищої освіти;
  • запобігання та врегулювання конфліктів інтересів;
  • участь у різноманітних заходах дослідницької спільноти;
  • специфіка наукової комунікації з керівниками кваліфікаційних (магістерських) робіт;
  • чеклісти для наукових керівників та магістрів, які допоможуть студентам під чітким керівництвом і консультуванням керівника підготувати їхню роботу й публікації з дотриманням найкращих дослідницьких практик, уникнути ризиків порушення академічної доброчесності та сумнівних дослідницьких практик
  • сервіси та програми для перевірки наукової праці на наявність плагіату (Unicheck, Plag, Dupli checker, SmallSEOTools, StrikePlagiarism).

Семінар завершився продуктивною дискусією та опрацюванням ідей щодо організації навчальної та наукової діяльності магістрів на ОП «Інформаційні технології в бізнесі».