Гостьова лекція на тему: «Особливості міжбюджетних трансфертів в умовах воєнного стану»

21.10.2022 | 10:09

20 жовтня 2022 р. доцентом кафедри фінансового менеджменту Західною О.Р. організовано гостьову лекцію з навчальної дисципліни «Бюджетна система» на тему: «Особливості міжбюджетних трансфертів в умовах воєнного стану». Спікером заходу виступила Катерина Закорко – провідний спеціаліст відділу зведеного бюджету та міжбюджетних відносин департаменту фінансів Львівської обласної військової адміністрації.

Доповідач інформувала студентів груп УФП-31с, УФП-32с щодо останніх ключових змін у бюджетному законодавстві, звернула увагу на умови перерахування реверсної дотації до державного бюджету з місцевих бюджетів в умовах воєнного часу, розказала про ефективність проведеної децентралізації, яка дала змогу органам місцевого самоврядування отримати автономні, самостійні та належні фінансові ресурси.

В умовах війни перед органами місцевого самоврядування постає чимало викликів. Тому важливими питаннями лекції були наступні: врегулювання дисбалансів між рівнями розвитку різних громад, забезпечення стабільного розвитку, чітке розмежування повноважень між всіма рівнями влади.

В цілому, зустріч дала змогу побачити скільки фінансових ресурсів надійшло до місцевих бюджетів Львівщини, включаючи міжбюджетні трансферти, ознайомитись із показниками фінансової спроможності територіальних громад та рейтингом спроможності бюджетів територіальних громад Львівщини.