Фінансова грамотність: шлях до успіху для молоді

27.05.2024 | 21:38

24 травня 2024 року з метою популяризації фінансової грамотності,  розширення фінансових знань і практичних умінь серед учнівської молоді та  розвитку у них підприємницьких навичок, командної роботи та самопрезентації на базі факультету управління фінансами та бізнесу  проведено II тур обласного конкурсу з фінансової грамотності «Лабораторія молодіжних бізнес-ідей».

Організували конкурс Департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації, КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» та кафедра фінансового менеджменту Львівського національного університету імені Івана Франка.

З вітальним словом перед учасниками та гостями заходу виступили Ірина Сислюк (начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації), Андрій Гукалюк (перший проректор ЛНУ ім. Івана Франка), Іванна Бородчук (директорка КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді»), Андрій Стасишин (декан факультету управління фінансами та бізнесу ЛНУ ім. Івана Франка) та Володимир Хархаліс (директор ТОВ «Агролайф-груп», президент ГО «КОРМІЛ», депутат Львівської обласної ради).

Учасниками фіналу конкурсу були понад 60 учнів, які сформували 12 команд навчальних закладів м. Львова та Львівської області.

До складу журі конкурсу увійшли: завідувачка кафедри фінансового менеджменту, професорка Наталія Ситник, професор кафедри фінансового менеджменту, керівник гуртка «Бізнес-школи «YAK», методист КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Тетяна Перепелиця, доцентки кафедри фінансового менеджменту Вікторія Дубик та Віра Круглякова, професор кафедри фінансового менеджменту Ігор Назаркевич.

Представлення бізнес-ідей учасниками конкурсу було надзвичайно цікавим і різноманітним. Команди пропонували актуальні ідеї у сфері зеленого  та соціального підприємництва, підтримки ЗСУ. Серед них – переробка пластикових відходів, виробництво еко-товарів, притулок для тварин, відбудова зруйнованих міст, допомога військово-промисловому комплексу, використання роботів. Яскраво представлено ідеї молодіжного підприємництва на теренах навчальних закладів – створення штабу психологічної допомоги підліткам, започаткування англомовного, книжкового та кіноклубів, фотозони.

За результатами голосування журі конкурсу визначило  переможців:

І місце – команда «Ріксі», проєкт «Фотозона лавандовий рай» (Сокальський ліцей №1 імені Олега Романіва);

ІІ місце – команда «CarryThings», проєкт «Роботи – наше майбутнє» (Львівська гімназія «Євшан») та команда «Зубрики», проєкт «Екоторбинки» (Зубрянський ліцей Солонківської сільської ради);

ІІІ місце – команда «Книжкові загарбниці», проєкт «Книжкові івенти» (Львівська гімназія «Євшан»), команда «Candlelove», проєкт «Honey Candle» (Львівська гімназія «Євшан») та команда «Лідер», проєкт «КінЛід» (ЗСШ І-ІІІ ступенів «Лідер» з різними формами навчання).

Після завершення представлення бізнес-ідей з метою залучення найбільш обдарованої учнівської молоді до навчання на факультеті,  учасники та гості конкурсу мали можливість ознайомитися з презентацією освітніх програм «Фінансовий менеджмент» та «Фінанси, митна та податкова справа» кафедри фінансового менеджменту.

Музичним подарунком від студентів стало авторське виконання пісень Софією Стецик (багаторазова переможниця всеукраїнських і міжнародних пісенних конкурсів та фестивалів, студентка 3 курсу  освітньої програми «Фінанси, митна та податкова справа»). На завершення виступу  пісню «Ой, у лузі червона калина», яка стала невід’ємним символом українського спротиву проти російської агресії,  виконали всі  присутні у залі.

Переможців конкурсу відзначили грамотами та подарунками.

Приємно, що міцне партнерство Університету та Малої академії наук є майданчиком росту та розвитку учнівської молоді задля майбутнього України.