Зустріч – бесіда із заступником директора департаменту фінансів – начальником бюджетного управління ЛОДА

22.11.2016 | 21:09

22 листопада кафедрою державних та місцевих фінансів

була організована та проведена зустріч – бесіда заступника директора департаменту фінансів – начальника бюджетного управління ЛОДА Наконечної Світлани Іванівни зі студентами IV-VI курсів факультету управління фінансами та бізнесу. Тема зустрічі: «Реформування бюджетної системи України з врахуванням практичного досвіду Європейських країн».

img_20161122_115731107_hdr

У виступі йшлося про трансформаційні процеси, які відбуваються в бюджетно-податковому законодавстві України,  бюджетній системі України, що впливають на стан формування місцевих бюджетів, їхню дохідну та видаткову частину, трансфертну політику.img_20161122_115958

Доповідач розповіла про вплив змін прийнятих у Бюджетному та Податковому кодексах України на виконання бюджету Львівської області у 2016 році та формування бюджету на 2017 рік. Йшлося про збільшення джерел формування дохідної бази місцевих бюджетів за рахунок передачі окремих доходів з державного бюджету, запровадження нових податків; про новий механізм бюджетного регулювання; про нові субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

img_20161122_120015

Студенти і викладачі факультету управління фінансами та бізнесу  під час діалогу з Наконечною Світланою Іванівною обговорили питання, пов’язані із зміною правил сплати податку з доходів фізичних осіб, відрахуванням до обласних бюджетів 10% податку на прибуток, який раніше повністю надходив до державного бюджету, зміною пропорції відрахувань екологічного податку. Особливий інтерес викликало питання розширення прав органів місцевого самоврядування у прийнятті рішень та надання їм повної бюджетної самостійності щодо наповнення своїх бюджетів та здійснення видаткових повноважень. Цікавою була дискусія яка стосувалася основних напрямів децентралізації влади в Україні в 2017 році.

img_20161122_115622615_hdr