Як стати впливовим у своїй громаді та зробити її успішною

11.03.2021 | 21:20

9-10 березня 2021 р. проф. Ситник Н.С. та проф. Ватаманюк-Зелінська У.З. вивчали можливості реалізації ефективної місцевої політики, взявши участь у вебінарі громадського активіста О. Ситник “Як стати впливовим у своїй громаді та зробити її успішною” (м. Івано-Франківськ). Зважаючи на її великий практичний досвід роботи у органах місцевого самоврядування, окремі його аспекти цікаві для вивчення і студентам, і викладачам що працюють за освітньою програмо «Фінанси, митна та податкова справа». Тому, це можливість дати науковцям, практичним працівникам місцевого самоврядування викладачам та студентам уявлення про те як збільшити надходження до бюджету громади; як виявити хто та скільки не сплачує податків до цього бюджету; які інструменти впливу на місцеву політику є в голів громад, старост, депутатів, громадських активістів та журналістів. Крім того, участь в інтерактиві дала змогу отримати відповіді на питання:

• про нинішній стан місцевого самоврядування;
  • як організувати прозорість роботи місцевої ради;
  • які є основні «точки» впливу на місцеву політику та основні «точки» розвитку місцевих громад;
  • як розподіляється бюджет;
  • які є інструменти контролю бюджету та інструменти контролю фінансів громади;
  • як сплачуються місцеві податки;
  • про контроль роботи комунальних підприємств;
  • як призначаються керівники комунальних підприємств та закладів;
  • як правильно аналізувати  надходження податків до бюджету громади (на конкретному прикладі);
  • як виявити з чого недоотримує податки громада;
  • як створити дохідний бюджет громади;
  • кейси збільшення бюджетів громад у 3, 5 та 10 разів та інструменти впливу на дохідну частину бюджету для активістів, старост, депутатів та голів громад.

Адже саме у ході конструктивного діалогу, ми навчимося висловлювати  свою громадську позицію та сприяти вирішенню проблем місцевого самоврядування.