ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ: ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ І СУЧАСНІ ВИКЛИКИ

25.04.2017 | 22:37

Не зважаючи вже на понад чвертьвіковий період формування сучасного українського державотворення у ньому ще не подолано ряд проблемних аспектів, котрі заважають активно рухатись до встановлення європейських стандартів щодо благополуччя та здоров’я населення. Окрім непростих завдань, які необхідно вирішувати, зокрема, покращення демографічної ситуації, підвищення енергоефективності та конкурентоспроможності продукції, децентралізації системи управління, проведення комплексних реформ, накладаються додаткові виклики, які зумовлені як зовнішніми чинниками, так і внутрішніми. До останнього, що негативно впливає на розвиток і прибутковість бізнесу, справедливо відносять атаки на нього через цілеспрямоване захоплення власності. Саме в контексті проблематики державотворення і оцінювання державотворчого патріотизму нації, систематизації ролі сучасної освітньої спеціальності «Публічне управління та адміністрування» (якою опікується кафедра економіки та менеджменту) та зниження рівня негативної компоненти у його становленні був присвячений круглий стіл, який відбувся 20 квітня на факультеті управління фінансами та бізнесу під гаслом «Рейдерство у системі бізнесу: економічні, правові та соціальні проблеми».

Мета наукового заходу:

• конкретизувати понятійний апарат та інструментарій процесу рейдерства;
  • проаналізувати виклики, фінансово-економічні та соціальні наслідки;
  • визначити концептуальні шляхи подолання рейдерства в Україні.

У роботі круглого столу взяли участь: Кріп Олег – начальник Карпатського управління кіберполіції ДКП НП України, підполковник поліції; Добрянський Зеновій – ексначальник Управління по боротьбі з кіберзлочинністю ГУ МВС України у Львівській області, полковник; Спринський Іван – керівник ГО «Рабів до Раю не пускають»; Станько Тарас – викладач Правничого коледжу ЛНУ ім. Івана Франка, адвокат, експерт з питань економічного рейдерства; Шелестак Наталія – керівник ГО «Варта 700»; Мартинюк Юрій – заступник керівника ГО «Народна самооборона Львівщини»; Бондарук Леся – представник інтернет-видання Leopolis News, а також викладачі та студенти Львівського національного університету імені Івана Франка. Керівник наукового заходу – професор Карпінський Б.А., модератор – доцент Завальницька Н.Б.

З системною доповіддю про спеціальність «Публічне управління і адміністрування» та його важливість у процесах державотворення, особливості сучасних викликів та нейтралізація їхнього негативного впливу, дієву участь кафедри у вирішенні фундаментальних питань сучасного розвитку, зокрема, оцінюванні фінансоворесурсних втрат України від дій державианексора, розробці експертного висновку щодо повернення Львівського бронетанкового заводу у статус стратегічних підприємств, було заслухано завідувача кафедри Карпінського Б.А.

Доповідачами, насамперед, практиками і експертами з даних питань круглого столу, було підкреслено, що захоплення бізнесу негативно впливає на процеси державотворення та інвестиційне зростання, відволікає управлінців від поступу вперед, знижує прибутковість бізнесу та податкові надходження у бюджет.

Учасниками круглого столу були виділенні стратегіологічні шляхи та конкретні заходи у формі резолюції круглого столу щодо захисту економіки держави, підприємств та організацій від згубного впливу такого виду атак на бізнес і підвищення їхньої економічної безпеки та фінансової стійкості, фаховості управлінського апарату, чому й сприятиме сучасна освітня спеціальність «Публічне управління та адміністрування».