Презентація відкритої платформи “Цілі сталого розвитку” в Україні

21.12.2021 | 12:08

20 грудня 2021 р. завідувач кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики факультету управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка, д.е.н., професор Ірина Шевчук прийняла участь у вебінарі «Презентація відкритої платформи ЦСР в Україні / Presentation of the Open SDG Platform in Ukraine».

Метою проведення заходу є узгодження партнерства між різними країнами для досягнення цілей сталого розвитку (ЦСР), які ще називають Глобальними цілями. Вони були прийняті країнами ООН у 2015 р. та сформували міжнародний порядок денний задля стабільного підвищення якості життя для майбутніх поколінь.

При цьому, важливим інструментом такого партнерства є забезпечення відкритості національних показників та даних для представників інших країн. Платформа Open SDG, створена британським статистичним офісом (UK Office for National Statistics) спільно з громадською організацією Center for Open Data Enterprise та членами Open SDG спільноти, надає зручний спосіб роботи з цими даними. До платформи, яка вже об’єднує десятки країн, нещодавно приєдналася і Україна. Такі міждержавні інструменти є важливим аспектом реалізації Цілі 17 «Партнерство заради стійкого розвитку».

У перспективі дані з платформи Open SDG використовуватимуться студентами ОП «Інформаційні технології в бізнесі» при побудові прогнозів соціально-економічного розвитку України у рамках вивчення навчальної дисципліни «Прогнозування соціально-економічних процесів».