ОПП «ПУБЛІЧНЕ АДМІНІСТРУВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ БІЗНЕСОМ» Й ТВОРЧІ ДЕБАТИ АСПІРАНТСЬКО-СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ СТУДІЇ «ДЕРЖАВОТВОРЕЦЬ»

20.05.2024 | 15:43

16 травня 2024 р. у межах аспірантсько-студентської наукової студії «Державотворець» при кафедрі публічного адміністрування та управління бізнесом факультету управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка відбулись вже традиційні навчально-наукові дебати на тему «Публічне управління та адміністрування: методи й сучасність (в рамках «Фестивалю науки – 2024»)». Наголошено завідувачкою кафедри, д.е.н., професором Комарницькою Г.О., що як через навчання молоді за спеціалізацією «Публічне адміністрування та управління бізнесом», так і за активного розуміння і застосування ними сучасних технологій взаємодії публічної влади й громади безпосередньо відображається багатоаспектність діяльності, ефективність та реальна компетентність працівників владних інституцій у наданні державних послуг населенню, забезпечуючи тим адекватну віддачу у податкових надходженнях до бюджету та їх раціональне використання в умовах воєнного стану.

На початку засідання творчим членам аспірантсько-студентської наукової студії «Державотворець» заступником завідувача кафедри з наукової роботи, д.е.н., професором Карпінським Б.А. й старостою цієї студії Надією Боднарук були вручені відповідні Сертифікати. Виділено, що системний науковий пошук, синтез знань, реалізація творчого потенціалу у системі публічного управління й адміністрування можливі при цілеспрямованій праці аспірантсько-студентської молоді та їх взаємодії з науковими керівниками, формуючи успішність досліджень щодо врахування сучасних та й стратегіологічних напрямів розвитку як системи публічного адміністрування, так і методів управління бізнесом. Зокрема, фундаментальні аспекти агрегування методів й потреб сучасності синтезовано у відкритті явища правової байдужості у суспільному просторі (Юридичний вісник, 2023. №5. С. 18–28. DOI: https://doi.org/10.32782/yuv.v5.2023.2; “Internauka”. Series: “Juridical Sciences”. 2024. № 1. С. 106–117. DOI: 10.25313/2520-2308-2024-1-9586; Право України. 2024. №2. С. 109–124. URL: file:///C:/Users/Asus/ Downloads/content-pravoukr-2024-2-pravo_2024_2.pdf; “Internauka”. Series: “Juridical Sciences”. 2024. № 5. DOI: https://doi.org/10.25313/2520-2308-2024-5-9861; Moderní aspekty vědy: XLIII. Monografie. 2024. Str. 451–481. URL: file:/// C:/Users/Asus/Downloads/43-%D0%9C%D0%BE%D0%BD%D0%BE-3.pdf).

Обєктивно, навчально-наукові дебати за ОПП «Публічне адміністрування та управління бізнесом» актуалізують її акценти на сучасні виклики та пропонують ефективні методи їх вирішення в контексті активізації державотворчого патріотизму нації. Зокрема, за проблематикою заслухано випускника факультету за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування», а нині аспіранта, начальника відділу енергоменеджменту Львівської міської ради Дмитра Пфістера. Ним було конкретизовано окремі особливості як функціонування структурних підрозділів органу публічної влади, так і проходження навчальної практики й працевлаштування молоді у системі публічного адміністрування.

Властиво, завдячуючи патріотизму воїнів ЗСУ, маємо можливість провадити такі дискусійні заходи в рамках «Фестивалю науки – 2024», а значить наука й знання набувають практичного змісту в діяльності органів публічної влади.

Разом ми сила!