Нові наукові видання кафедри державних та місцевих фінансів

29.12.2019 | 13:01

Вдалим підсумком 2019 року для кафедри державних та місцевих фінансів є видання нових навчальних посібників:

1. Фінанси зовнішньоекономічної діяльності: навчальний посібник / [Ситник Н. С., Стасишин А.В., Дубик В.Я., та ін.]; за заг. ред. Н. С. Ситник. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2019. – 460 с.

In the textbook «Finance of foreign economic activity» considered the essence of finance of foreign economic activity, the foreign trade policy, conducted a comparative analysis of factoring and credit products, is outlined the implementation of forfeiting operations mechanism, identified the peculiarities of taxation the subjects of foreign economic activity, are pointed the interesting facts of foreign trade finance in accordance with the world experience and  the key aspects of Ukrainian’s foreign economic activity are considered.

Textbook «Finances of foreign economic activity» is intended for students, graduate students, professors of economic specialties of higher educational schools, and for foreign economic activity experts.

1. Фінанси бізнесу / [Ситник Н. С., Стасишин А. В., Попович Д.В., Сич О.Я. та ін.]; за заг. ред. Н. С. Ситник. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2019. – 432 с.

У навчальному посібнику розглянуто основні види та форми організації і фінансування бізнесу в Україні. Значна увага приділена впливу мікро- та макросередовища на функціонування суб’єктів бізнесу. Висвітлено систему управління фінансами, зокрема, управління розподілом прибутку суб’єктів господарювання; деталізовано їх доходи і витрати. Посібник містить теми, присвячені оподаткуванню бізнесу у т.ч. за спрощеною системою, а також особливості його кредитування. Тут розкрито актуальні питання інвестиційної діяльності підприємств та можливості його державної фінансової підтримки.

Теоретичний матеріал вдало поєднуються із питаннями для самоперевірки, що дасть змогу доступно опанувати зміст навчальної дисципліни.

1. Фінанси об’єднаних територіальних громад: навчальний посібник / [Ситник Н. С., Стасишин А. В., Західна О. Р. та ін.]; за заг. ред. Н. С. Ситник. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2019. – 536 с.

У навчальному посібнику розкрито сучасні аспекти створення та функціонування об’єднаних територіальних громад в Україні; розглянуто особливості територіального розмежування та стратегічного планування розвитку ОТГ. Зміст посібника містить теми, присвячені формуванню та реалізації фінансової політики об’єднаної територіальної громади; описує механізм формування доходів і видатків місцевих бюджетів ОТГ. Також у цьому посібнику на прикладах наведено порядок розрахунку фінансової спроможності об’єднаної територіальної громади та розглянуто інструменти забезпечення її стабільного функціонування.

Навчальний посібник «Фінанси об’єднаних територіальних громад» розрахований для студентів спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування» і «Публічне управління та адміністрування».