Науковий семінар «Перспективи розвитку екологічного оподаткування в Україні»

26.04.2018 | 09:50

25 квітня 2018 року на кафедрі державних та місцевих фінансів відбувся науковий семінар для студентів 2-го курсу спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” (спеціалізація «Фінанси, митна справа та оподаткування»). Захід присвячений дослідженню напрямків становлення та трансформації вітчизняної податкової системи в міжнародну практику оподаткування. Це можливо, як зазначила у своїй доповіді доц. О.Ю. Клепанчук, за рахунок застосування існуючих податкових інструментів, що мають екологічне спрямування, – так як екологізація податкової системи нашої держави стала сьогодні об’єктивною реальністю і вимагає конструктивних змін та доповнень щодо пріоритетів оподаткування.

Під час заходу особливу увагу було приділено досвіду екологічного оподаткування у європейських країнах. Розглядалася також можливість застосування фінансових важелів, які б узгоджували різноманітні види позичок і кредитів з диференційованими елементами екологічних податків. Дискусії, які виникли у ході семінару, стосувалися питань залучення додаткових фінансових інвестицій в екологічно оснащені виробничі потужності за допомогою податкових канікул.