Cемінар на тему «Сучасна українська наукова школа публічних фінансів»

05.11.2020 | 01:10

4 листопада 2020 року  за участі студентів групи Уфф-41с  та викладача навчальної дисципліни «Публічні фінанси» к.е.н.,  доцента кафедри фінансового менеджменту факультету управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка Петик Л.О.  проведено семінар на тему «Сучасна українська наукова школа публічних фінансів».

Студентка групи Уфф-41с Гирун Софія акцентувала увагу на поглядах представників української класичної наукової школи публічних фінансів, яка здобула світове визнання.

Особливу зацікавленість студентів викликали здобутки соціально-філософської думки в Україні, яка стала невід’ємною складовою теоретико-методологічного підґрунтя публічних фінансів національної класичної школи.

Під час дискусії студенти Баїк А., Огірко О., Шутко А, Купчишина Д., Горанська Н, Саранчук Н. обговорили питання про національну самобутність підходів до управління фінансами.

У ході семінару було обговорено низку питань щодо наукових здобутків представників української класичної школи  публічних фінансів, які становили міцне підґрунтя успішного розвитку фінансової науки незалежної України: М.М. Алексєєнка, М.А. Балудянського, М. Бунге, І. Вернадського, К.Г. Воблого, С.Ю. Десницького, Д.П. Журавського, С.І. Іловайського, В.Н. Каразіна, Я.П. Козельського, І.М. Кулішера, В.А. Незабитовського, Пилипа Орлика, Д.І. Піхна, Г.Д. Сидоренка, Т.Ф. Степанова, І.Т. Тарасова, В.М. Твердохлєбова, І.І. Янжула.

Реформаторські ініціативи вітчизняних вчених у сфері фінансів свідчать, що вітчизняна класична наукова школа публічних фінансів являла собою одну з важливих теоретико-методологічних засад сучасної школи публічних фінансів України.