207-а річниця від дня народження Т.Г. Шевченка

10.03.2021 | 19:08
9 березня відзначали 207-у річницю від дня народження людини, яка увійшла в історію, як символ України, і досі формує світогляди багатьох українців. Великий Кобзар, український геній, художник та поет, Тарас Григорович Шевченко – його слова живуть у серці кожного з нас. Із малих літ, ми пам’ятаємо рядки з відомих творів, знаємо увесь його тернистий життєвий шлях. Слова Кобзаря актуальні для українського народу й сьогодні. Ми вслухаємося у його твори, міркуємо над ними та вчимося…
Студенти групи УФФ-11 із порадником Ватаманюк-Зелінською У.З. долучилися до відзначення шевченківських днів, помандрувавши онлайн залами Національного музею Тараса Шевченка.
Зупинили свій вибір на Національному музеї Тараса Шевченка через те, що тут презентовано творчий доробок та життєвий шлях академіка Імператорської академії мистецтв, українського художника, поета, філософа, громадського діяча. Ми побачили у виставкових залах музею оригінали картин Т. Шевченка, які принесли йому славу одного із провідних художників України. Та найголовніше – тут зосереджено найбільш повну колекцію художніх творів Шевченка (понад 700) – в техніці олійного живопису, акварелі, офорту, олівцеві начерки та ескізи.
Ознайомилися із експозиціями музею, де експонуються збережені друзями особисті речі митця, чисельні оригінальні твори Тараса Шевченка, архівні матеріали про часи його навчання в Академії мистецтв та діяльності в складі Кирило-Мефодіївського товариства, рідкісні фотографії поета, прижиттєві видання з дарчими написами.
Сьогодні тут розміщена музейна експозиція, яка розповідає про життя і творчість видатного поета і художника. Музейна збірка налічує понад 80 тисяч одиниць збереження. Серед реліквій музею – рукописи, прижиттєві видання, понад 100 меморіальних речей, унікальні документи, прижиттєві портрети роботи інших художників, мистецькі твори та предмети побуту Шевченківської доби. Музейна збірка містить велику колекцію літературної, образотворчої, музичної, театральної, кінематографічної шевченкіани, рідкісні шевченкознавчі видання, твори народного мистецтва…
Поезія й живопис у творчості Т. Г. Шевченка нерозривно пов’язані. У живописі він був поетом, у поезії – живописцем. Проте ми постійно відкриваємо для себе Тараса Шевченка – Шевченка Поета, Шевченка Християнина, Шевченка Пророка, Генія…