Міжнародний грант за програмою Жана Моне

Важливою складовою міжнародної діяльності для студентів факультету є реалізація проекту за програмою Жана Моне 575241-EPP-1-2016-1-UA-EPPJMO-MODULE «Економіка у європейській інтеграції: внутрішні виклики та зовнішній вимір» (координатор доц. Василь Зеленко)

В рамках цього проекту проведено такі основні заходи:

Дата Назва заходу Короткий опис
20 жовтня 2016 р. На факультеті управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка (корпус по вул. Медової Печери 53) відбулась презентація проекту за програмою Жана Моне 575241-EPP-1-2016-1-UA-EPPJMO-MODULE «Економіка у європейській інтеграції: внутрішні виклики та зовнішній вимір». У межах заходу було проведено відкриту лекцію проф. Роберта Станіславського (кафедра європейської інтеграції та міжнародного маркетингу Університету «Політехніка Лодзька»). Тема лекції: «Роль структурних фондів Європейського Союзу у розвитку Польщі»
5 квітня 2017 р. На факультеті управління фінансами та бізнесу (в корпусі по вул. Медової Печери, 53, ауд. 206) проведено науковий диспут на тему: «Роль ЄС у врегулюванні війни на сході України. Політико-економічний вимір» В межах заходу із своїми доповідями виступили 11 студентів 3-5 курсів. Доповіді супроводжувались цікавими дискусіями, зокрема, щодо питання санкцій ЄС, гуманітарної допомоги, ролі ОБСЄ як посередника у конфлікті. Особливої уваги було приділено питанню історичних передумов військової агресії РФ в Україні та ролі ЄС у цих процесах.
29-30 березня 2017 р. В рамках реалізації проекту Жана Моне студентка групи УФФМ-52с Баранова Марія-Соломія брала участь у конференції CiSEP у м. Чернігів на тему: «Реформи!Зміни! Дійсно?» 29-30 березня 2017 року у Чернігові відбувалась конференція CiSEP (Громадська школа дієвих практик ЄС) на тему: «Реформи! Зміни! Дійсно?» Громадська сила для кращих результатів», за підтримки Інституту Європейської Політики (ІЄП) та партнером з реалізації Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень.
13-16 липня 2017 року В рамках реалізації проекту Жана Моне студент Бірченко Михайло брав участь у 21 сесії «EU Study Days» у м. Запоріжжя Представництвом Європейського Союзу в Україні у співпраці з Українським освітнім центром реформ було проведено двадцять першу сесію «EU Study Days in Ukraine», яка відбулась 13-16 липня 2017 року в Запоріжжі. До участі у сесії були залучені учасники з усіх регіонів України.
6 березня 2018 року

На факультеті управління фінансами та бізнесу відбулась робоча зустріч координатора проекту Жана Моне доц. Василя Зеленка із професором університету Paris East Créteil (UPEC) Борісом Найманом.

В межах заходу було здійснено обмін досвідом з реалізації проектів та програм за підтримки Європейського Союзу. Проф. Б.Найман розповів про власний досвід дослідницької та експертної діяльності як у країнах ЄС, так і за його межами, зокрема – і в Україні. Доц. В. Зеленко розповів колезі про особливості реалізації проекту Жана Моне на кафедрі економічної теорії. Зокрема, проф. Б. Найман, переглядаючи робочу програму нової спеціалізованої дисципліни та додаткових проектних заходів, зробив декілька корисних рекомендацій. Також було здійснено обговорення проблем неформаль-ної економіки у ЄС та Україні, а також міграції (початково на 07 березня було заплановано ще і відкриту лекцію зі студентами спецкурсу за програмою Жана Моне на тему «Міграційна криза в ЄС». Однак, через вимушені канікули у студентів, які запровадили у зв’язку з проблемами постачання газу із Російської Федерації, дану лекцію довелося відмінити).

У підсумку, було визначено вектор подальшої міжкафедральної співпраці з напрямку економіки у європейській інтеграції, в т. ч. і щодо реалізації спільних досліджень та проектів.

Інші деталі – на сторінці проекту – http://international.lnu.edu.ua/european-programmes-and-projects/erasmus/jean-monnet-actions/economy-in-european-integration/