Державотворення і транскордоння в системі національного розвитку

15.07.2016 | 22:43

Науковцями факультету управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка, Інституту економіки та управління Вищої техніко-економічної школи імені кс. Б. Маркєвича (Ярослав, Польща) в рамках Транскордонної науково-дослідної лабораторії з фінансово-економічних проблем державотворення (наукові керівники цієї лабораторії: з української сторони – завідувач кафедри кафедри економіки та менеджменту, професор Карпінський Б.А.; з польської сторони – проректор, професор Ришард Пукала) сформовано доктрину активізації державотворення, апаратний інструментарій та розширено статистичний банк даних з використанням матеріалів Міністерства інфраструктури України та Державної служби статистики України за 5-ма районами (Жовківський, Мостиський, Старосамбірський, Турківський, Яворівський) Львівщини, які є в околі транскордонного співробітництва області із Підкарпатським воєводством (Польща). Систематизовані дані належать до різних напрямів державотворення та відповідного соціально-економічного розвитку в діапазоні з 2000 року до сьогодення, за якими буде визначено динаміку змін у фінансовому потенціалі досліджуваних районів Львівської області, відповідно до завдань спільного міжнародного проекту «Оцінка транскордонного суспільно-економічного потенціалу на польсько-українському прикордонні», та запропоновано програмно-цільові заходи із його реалізації.

Важливе місце у дослідженнях фінансово-економічних проблем державотворення в околі транскордонних територій відведено аналізу стану і розробці активізаційних методів щодо туристичного міжнародного співробітництва та формуванню ефективних і фінансово успішних туристичних маршрутів з метою посилення стійкості державотворчих позицій у транскордонні, розширення туристичного і краєзнавчого зацікавлення різноманітними об’єктами досліджуваної прикордонної території на засадах патріотичної домінанти.