Участь кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики в профорієнтаційній ініціативі Університету «UniWeek» 4.0
21-25 жовтня 2024 року в Університеті вчетверте проходив «UniWeek», проєкт у рамках якого випускники шкіл Львівщини стали учасниками освітнього процесу у ЗВО. Завдяки такій ініціативі Студентського уряду ЛНУ ім. Івана Франка та підтримці управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради учні мали змогу відчути себе справжніми студентами та познайомитися з ОПП «Інформаційні технології в бізнесі» спеціальності 051 «Економіка», яка реалізовується на факультеті управління фінансами та бізнесу.
Зокрема, 22 жовтня 2024 р. учасники проєкту відвідали лабораторне заняття з дисципліни «Цифрова економіка» (викладач – к.е.н., доцент кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики Олег ЯРЕМА) під час якого дізналися про сутність глобалізації та значення теорії поколінь, фактори впливу на формування різних моделей бізнесу та чинники організаційної побудови бізнесу. Навчились визначати тип бізнес-моделі для різних ринкових сегментів з урахуванням галузевих особливостей (“bricks and mortar” business, “click and mortar” business, “click” business), проводити аналіз і вибирати відповідну модель ціноутворення при виведенні електронного бізнесу на ринок. Крім того, старшокласники завітали ще на лабораторне заняття з дисципліни «Економіка і організація виробництва програмних продуктів» (викладач – д.е.н., завідувач кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики Ірина ШЕВЧУК), де мали можливість разом із студентами групи УФЕ-31с подискутувати стосовно переваг і недоліків для бізнесу використання кожної з основних моделей монетизації tech-стартапів (SaaS, підписка, freemium, разові покупки) та разом пройти тестування для оцінювання знань, отриманих із окресленої тематики в процесі командного дослідження моделей монетизації та виконання презентаційного матеріалу.
23 жовтня 2024 р. учні відвідали тренінг-курс «Бізнес-аналіз ІТ-проектів» (викладач – к.е.н., доцент кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики Ірина БОРЩУК), де спостерігали за процесом презентування студентами своїх завдань Business Model Canvas та Context Diagram для проектів та здобули досвід щодо навчання на спеціальності 051 «Економіка» ОПП «Інформаційні технології в бізнесі». На дисципліні «Ринок праці та політика зайнятості в ІТ-сфері» (викладач – ст. викл. кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики Оксана ВАСЬКІВ) майбутні абітурієнти ознайомилися з основними характеристиками ринку праці в ІТ-сфері, його державним регулюванням, та загальними тенденціями на ринку IT-вакансій України. Юні гості навчального освітнього процесу були активними учасника дискусії при розкритті теми «Основні виклики на ринку найму в ІТ сфері в час повномасштабної війни» та разом із студентами групи УФЕ-21с мали практичний досвід із дослідження та аналітики опитування компанії Gradus з найму персоналу, зайнятості Ветеранів війни та безробіття згідно офіційних та поза офіційними даними.
24 жовтня 2024 р. учасники проєкту відвідали лабораторне заняття з дисципліни «Операційні системи» (викладач – к.е.н., доцент кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики Олег ЯРЕМА) під час якого разом із студентами навчились створювати віртуальні машини на гостьовій операційній системі, використовуючи гіпервізори Hyper V, VmWare, Parallels toolbox та Virtual box, за допомогою яких здобувачі вищої освіти мали змогу протестувати такі операційні системи як: CentOS 7, Ubuntu, Mac OS Monterey та Android 9. У межах лабораторного заняття з дисципліни «Інформаційні та комунікаційні технології» (викладач – к.е.н., доцент кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики Олег ЯРЕМА) за участі школярів студенти опанували навички проведення обчислень в MS Excel, графічного представлення даних для виконання фінансового та статистичного аналізу з метою кількісного обґрунтування управлінських рішень.
«UniWeek» – це наймасштабніший профорієнтаційний проект для школярів, що допомагає пересвідчитися у виборі майбутньої для себе професії та підготуватися до нового етапу – здобуття освіти економіста, який володітиме ще й фундаментальними знаннями в області інформаційних технологій, економіко-математичного моделювання, бізнес-аналізу, моделювання бізнес-процесів та матиме високу обізнаність щодо цифровізації економіки та перебігу соціально-економічних процесів в ІТ-галузі.
На завершення учасники отримали іменні сертифікати про успішне завершення проєкту.
Далі – буде! Тож чекаємо їх з вересня вже серед наших студентів.
#digitaleconomy #університет #ІТ_в_бізнесі #businessanalytics #digital_economy #кафедра #бізнесаналітика #факультет_управління_фінансами_та_бізнесу