Проведення виховної години для студентів групи УФО-31с освітньої програми “Облік, аналіз та фінансові розслідування” з нагоди Дня українського козацтва
На початок жовтня (за новим юліанським календарем) припадає одразу три величних свята ‒ День українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника і захисниць України.
02 жовтня 2024 року студенти групи УФО-31с разом з порадником Наталією Лободою з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу провели виховний захід на тему: “Нація нескорених: від козацтва до сьогодення”.
Студенти підготували та продемонстрували презентацію, в якій ознайомили з історією виникнення свята. В історії та культури кожного народу світу важливе місце займає військова культура.
Військові традиції, звичаї передаються з покоління у покоління, на них виховується молодь, їм належить важливе місце у вихованні майбутніх громадян – патріотів своє держави. Збройні сили українського народу мають давню історію. Одна із найяскравіших її сторінок припадає на XV ст. Саме тоді сформувалося українське козацтво. Слово “козак” має тюркське походження – від давньотюрського “кьоз”, що означає мандрувати. Українське козацтво боронило власні землі, презентувало українство на міжнародній сцені, організовувало Запорізьку Січ та спромоглося продовжити державотворчі традиції Русі створивши державу Військо Запорізьке. У середині козацтва шанували Богоматір, вважали її своєю заступницею на полі бою (був створений унікальний тип православної ікони – “Козацька Покрова”, на якій зображували представників козацтва під покровом Богородиці).
У такий день хочемо наголосити, що ми пам’ятаємо про подвиги героїв, які в різні часи боронили свободу та незалежність нашої землі. Козацтво – легендарне минуле українського народу, його святиня. Ми шануємо козацтво як символ свободи, звитяги та національної гідності. Захист Батьківщини та любов до неї – наші найвищі цінності!