Науковий семінар «Дворівнева інвестиційна система: доцільність, особливості, переваги» за участі магістрів ОПП «Інформаційні технології в бізнесі»

24.09.2024 | 12:20

23 вересня 2024 р. за участі завідувача кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики професора Ірини ШЕВЧУК, доцента Анни ЗАДОРОЖНОЇ та магістрів 1-го та 2-го років навчання за ОПП «Інформаційні технології в бізнесі» спеціальності 051 «Економіка» відбувся науковий семінар на тему: «Дворівнева інвестиційна система: доцільність, особливості, переваги». Доповідачем виступила доцент кафедри Анна ЗАДОРОЖНА, яка представила концепцію дворівневої інвестиційної системи, що була розроблена відомим українським науковцем, к.е.н. Андрієм ГРИМАЛЮКОМ.

Питання, які були розглянуті на науковому семінарі:

• кейнсіанські та посткейнсіанські теорії державного регулювання економіки;
  • переваги та недоліки централізованого та децентралізованого розвитку економіки;
  • концепція дворівневої інвестиційної системи;
  • переваги дворівневої інвестиційної системи;
  • види інвестицій та ризики для підприємців;
  • дворівнева інвестиційна система – монополізм чи, навпаки, підвищення конкуренції?
  • можливі наслідки для економіки від впровадження дворівневої системи.

Здобувачами вищої освіти було активно обговорено основні риси дворівневої інвестиційної системи. Під час дискусії магістри дали оцінку можливим ризикам, а також наголосили на питаннях, які потрібно вирішити, щоби така система ефективно працювала в Україні.

Учасниками семінару були розглянуті можливості застосування даної моделі до сьогоднішньої та повоєнної ситуації, а також подальшого розвитку нашої країни. Науковий семінар був корисним з погляду набуття знань та формування наукового світогляду магістрів.