Круглий стіл “Стратегічні пріоритети податкової політики на сучасному етапі розвитку”

22.10.2024 | 16:23
17 жовтня в рамках Днів Університету відбувся круглий стіл науково-практичного гуртка «Податковий простір» кафедри фінансового менеджменту (керівник – доцентка Ольга Сич).
У заході взяли участь здобувачі освіти першого бакалаврського та другого магістерського рівня освітньої програми «Фінанси, митна та податкова справа» та «Фінансовий менеджмент». Круглий стіл стосувався актуальних викликів, що стоять перед податковою системою України в умовах воєнного стану та перспектив реформування податкової політики у сучасних реаліях.
Під керівництвом викладачів кафедри було підготовано тези доповідей, що висвітли сучасні тенденції в податковому регулюванні та адмініструванні, окреслили особливості цифровізації податкових відносин. Значну увагу було приділено конкретним податкам і зборам, їхньому сучасному стану та перспективам виконання фіскальної та регулюючої функції в складі інструментарію державного регулювання економічними процесами.
Активно обговорювалась доповіді Діани Білас «Перспективи трансформації податку на нерухоме майно та транспортного податку», Дмитра Захарченка «Джерела фінансування бюджетних видатків в умовах воєнного стану» та Ярини Цвілюк «Сплата ПДФО у м. Львові» Учасники круглого столу охарактеризували динаміку та структуру податкових надходжень в розрізі податків, відзначили зростання неподаткових надходжень та залежності бюджету від боргового фінансування. Дискусійним виявилось питання щодо запровадження податкових пільг та спрощень на період воєнного стану, пролунали пропозиції скорочення кількості пільг на тлі покращення контролю за справлянням податків та ведення якісного обліку платників податків.
На завершення студенти обговорили переваги та недоліки впровадження в Україні податку на виведений капітал, як альтернативи податку на прибуток підприємств. Залучення студентської молоді до наукових досліджень сприяє якісному та глибокому засвоєнню фахових знань та формує навички критичного мислення, уміння працювати з інформацією та обґрунтовано висловлювати свою думку. Дякуємо усім учасникам круглого столу та авторам доповідей за активну участь та інтерес до податкової тематики!