Гостьова лекція Остапа Пазинюка «Кібербезпека: реалії сьогодення в інформаційному суспільстві»

23.10.2024 | 20:37

Європейський місяць кібербезпеки – це щорічна кампанія, яка популяризує обізнаність про кібербезпеку та найкращі практики в Інтернеті. Щороку в жовтні по всій Європі відбуваються сотні заходів, включаючи конференції, семінари, тренінги, вебінари, презентації та багато іншого, щоб інформувати громадськість про загрози в Інтернеті та важливість цифрової безпеки.

 То ж ми також розвиваємо та удосконалюємо наші цифрові навички. Для досягнення ЦСР у кожному контексті необхідні творчі підходи, ноу-хау, технології та фінансові ресурси, розвинут вміння та навички.

📆КОЛИ? 23.10.24р. о 14:00 год.

😎ЩО БУЛО? Зустріч з Остапом Пазинюком (Senior Software Engineer)

😐📱ДЕ? Онлайн. Платформа Teams. http://surl.li/oglpwk

🤫ПРО ЩО ГОВОРИЛИ? “Кібербезпека: реалії сьогодення в інформаційному суспільстві”

Визначили поняття конфіденційність та цілісність, та категорії повʼязані з ними, важливість елементів критичної інфраструктури в кібербезпеці.  Розглянули, що таке DDoS-атаки і як вони обмежують доступ користувачів до інформаційних систем. Проаналізовали процес управління операційними ризиками і три його ключові сутності: актив, вразливість та загроза. Розкрили основні моменти, повʼязані з ідентифікацією ризиків у кібербезпеці та значення якості паролів. Розглянуто важливість виявлення, оцінки та встановлення пріоритетів ризиків для діяльності організації.

Поняття та захист від соціальної інженерії, зростаючої тенденції, коли шахраї використовують видавання себе за іншу особу, фішингових електронних листів або фальшивих пропозицій. Обговорили практичні кейси оцінки ризиків у сфері кібербезпеки: фішингові атаки, вразливості програмного забезпечення, кібератаки на мережеву інфраструктуру. Проаналізували засоби фізичного, технічного, адміністративного контролю безпеки.

Чому важлива кібербезпека держави? Які атаки переживала Україна під час війни?

Захід відбувся в контексті популяризації кібербезпеки серед громадян та організацій та надання інформації про безпеку в Інтернеті шляхом проведення просвітницьких заходів та обміну передовим досвідом.