Поради вступнику

ВИБІР ПРОФЕСІЇ: НАВІЩО ВІН ПОТРІБНИЙ?

Корисні поради вступнику

  Вибір майбутньої професії – це серйозний і відповідальний крок у житті кожної людини, яка потребує підготовки й знань. Чому? Тому що від того, чи правильно ви обрали свою майбутню професію, буде залежати все ваше доросле життя: будете ви ним задоволені або нарікатимите на долю, що “життя не вдалося”.
Від правильності вибору майбутньої професії залежить душевний стан й матеріальне благополуччя в дорослому житті. Неправильний вибір професії призводить до того, що багато дорослих виявляються незадоволені обраною сферою діяльності і як наслідок – рівнем й якістю свого життя, ступенем професійної реалізованості, своїм соціальним статусом.
Тільки визначившись з майбутньою професією, ви зможете правильно обрати спеціальність та форму навчання, яка:
• буде цікавою й привабливою для вас;
• відповідатиме вашим здібностям;
• буде користуватись попитом на ринку праці.

Правила вибору професії

   Щоб правильно вибрати професію, вам треба відповісти собі на такі питання: “Що мені подобається робити?”, “Чим я хочу займатися, до чого маю схильності, що мене приваблює”.
Якщо при виборі майбутньої професії виключити ваші здібності, то, працюючи за обраною спеціальністю, ви не будете одержувати задоволення від процесу роботи.
“Чи зможу я?” Чи зможу я одержати обрану спеціальність. Чи вистачить у мене умінь, щоб освоїти ту професію, до якої “душа лежить”. Чи зможуть мої батьки забезпечити моє навчання.
Якщо при виборі майбутньої професії виключити ваші можливості, то можна просто не одержати обрану спеціальність або потім не влаштуватися на роботу.
“Чи є попит на мою професію?”, “Чи потрібна моя професія на ринку праці, чи потрібні фахівці моєї професії, чи зможу я влаштуватися на роботу за своєю спеціальністю, скільки мені будуть платити, чи є перспективи у моєї професії або незабаром вона зникне.” Якщо спеціальність має попит і престижна, то чи зможу я самостійно влаштуватися на роботу.
Якщо при виборі майбутньої професії виключити попит на ринку праці, то може трапитися так, що ви просто не знайдете роботи зі своєї спеціальності або оплата вашої праці не буде відповідати вашим потребам. Якщо ви зумієте сполучити “Хочу”, “Можу” й “Треба”, то ваш професійний вибір буде вдалим.
Запам’ятайте, щоб уникнути помилок при виборі професії потрібно знати:
• перелік й опис професій, які існують сьогодні;
• становище на ринку праці: які професії потрібні зараз й які будуть потрібні через 5-10 років;
• свої нахили й здібності, які можуть бути визначені за допомогою психологічного тестування.

БАЖАЄМО ВАМ ВДАЛОГО ВИБОРУ !