Напрями наукових досліджень кафедри фінансового менеджменту

Основною метою наукової роботи кафедри фінансового менеджменту є забезпечення якісної підготовки бакалаврів та магістрів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», яка ґрунтується на таких пріоритетах науково-інноваційної діяльності:
– планування та реалізація науково-дослідницьких робіт із урахуванням професійної діяльності та вимог до змісту освіти і навчання бакалаврів і магістрів спеціалізацій «Фінанси, митна справа та оподаткування» та «Управління фінансами та правове забезпечення бізнесу»;
– залучення студентів до наукової роботи, у тому числі, до виконання досліджень за тематикою науково-дослідних робіт кафедри із вирішення актуальних проблем митної справи, оподаткування, розвитку державних та місцевих фінансів, включаючи стратегічні цілі переходу на ринкові умови ведення бізнесу. Результати наукової роботи студентів знаходять відображення у публікаціях; участі в конференціях та науково-практичних семінарах всеукраїнського і міжнародного рівнів, що проводяться на факультеті управління фінансами та бізнесу та на базі інших навчальних закладів; у Всеукраїнських студентських олімпіадах із навчальних дисциплін.
Кафедра регулярно проводить всеукраїнські науково-практичні конференції з проблем ефективного функціонування і перспектив подальшого розвитку національної фінансової системи, регулювання зовнішньоекономічної діяльності України в умовах євроінтеграції, розвитку податкової політики України та фінансового регулювання й гарантування безпеки бізнес-середовища. Співробітники кафедри беруть активну участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, публікують вагомі результати власних наукових досліджень, є авторами підручників та навчальних посібників, учасниками спеціалізованих вчених і експертних рад, займаються рецензуванням та опонуванням дисертацій. Кафедра фінансового менеджменту співпрацює з Львівською обласною державною адміністрацією та Львівською міською радою в освітній та науковій сферах. Активною є співпраця кафедри із закордонними науковими установами, основними напрямами якої є підвищення кваліфікації наукових та науково-педагогічних кадрів у галузі державних і місцевих фінансів, бюджетно-податкової і митної політики, фіскального адміністрування.

ПЛАНИ НАУКОВОЇ РОБОТИ КАФЕДРИ

ЗВІТ ПРО ПІДСУМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ КАФЕДРИ



ПРОЕКТ ЖАНА МОНЕ «РЕВІТАЛІЗАЦІЯ МІСТ – ДОСВІД ЄС ДЛЯ УКРАЇНИ» (EUREVIT)

Метою модуля Жана Моне є проведення літньої школи «Ревіталізація міст – досвід ЄС для України» (EUREVIT) для студентів, викладачів, органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості з метою формування знань про політику ЄС щодо оновлення міст та їх сталого розвитку. Літня школа надасть своїм учасникам нові компетенції та стимулюватиме дослідження Європейського Союзу в цій галузі. В Україні є величезний попит на створення якісної політики розвитку міста, в той час як ЄС має значний досвід та добру практику.

Основними цілями проєкту є: розробка та викладання інноваційного курсу з міської політики ЄС; вдосконалення та поширення знань серед студентів, молодих дослідників, політиків, суспільства в цілому з питань європейської інтеграції; проведення досліджень європейського розвитку міст; набуття практичних навичок шляхом проведення практичних семінарів з найкращих практик країн ЄС щодо ревіталізації міст; сприяння активному громадянству та цінностям ЄС.

Основним результатом діяльності школи є розповсюдження навчальної інформації про економічні процеси в галузі європейської інтеграції серед учасників курсу та організація досліджень з питань європейської інтеграції за результатами літніх шкіл.



Науково-дослідна робота кафедри фінансового менеджменту спрямована на дослідження проблематики формування та реалізації державної фіскальної політики. Значна увага у дослідженнях науковців кафедри приділена питанням реалізації фінансової політики у сфері стимулювання конкуренції в системі підприємництва; повноцінного переходу до електронного надання послуг для суб’єктів підприємницької діяльності, впровадження електронного документообігу; стимулюванню участі малих і середніх підприємств у модернізованих процедурах державних закупівель та запровадженню публічної оцінки ефективності діяльності органів державної влади у цій сфері. Потреба вивчення основних засад практичної реалізації фіскальної політики держави в умовах посткризового розвитку економіки із урахуванням вітчизняних реформ в бюджетно-податковій сфері активно висвітлюється у наукових працях здобувачів наукового ступеня доктора філософії та доктора наук, аспірантів кафедри.

НАУКОВІ ТЕМИ ТА ВПРОВАДЖЕНІ РОЗРОБКИ НАУКОВОГО ХАРАКТЕРУ



Важливими напрямами розвитку наукової роботи кафедри фінансового менеджменту є видавнича діяльність та публікація результатів наукових досліджень працівників. В опублікованих монографіях науковцями кафедри розглянуто та проведено аналіз критеріїв і показників оцінки ефективності державної фіскальної політики; розглядається партнерство держави та бізнесу як важливий чинник підвищення глобальної конкурентоспроможності національної економіки; обґрунтовано шляхи досягнення достатнього фінансування інноваційно-інвестиційних процесів з бюджету за допомогою податкових стимулів; розроблено рекомендації щодо розв’язання проблемних питань та обґрунтовано можливість застосування досвіду зарубіжних країн в питаннях впровадження реформи фінансової децентралізації.
У навчальних посібниках, опублікованих авторським колективом кафедри, систематизовано нормативно-правові та методичні матеріали, необхідні для підготовки фахівця освітньо-кваліфікаційного рівня магістр за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування». Тематика посібників вказує на тенденції та закономірності змін у складі та структурі доходів і видатків бюджетів різних рівнів; дає змогу ознайомитись із особливостями системи оподаткування та механізмами адміністрування податків та розглянути інструменти митної політики. Основне призначення виданих навчальних посібників полягає у тому, щоб допомогти студентам об’єктивно оцінити рівень власних знань із нормативних навчальних дисциплін обраної спеціальності. Видання є корисними для аспірантів, працівників фінансових інституцій, державних установ та керівників підприємств і розраховані на фахівців, які працюватимуть у всіх сферах і ланках фінансової системи України.
Щорічно кафедрою організовуються наукові конференції міжнародного або всеукраїнського профілю.
Працівники кафедри активно публікують наукові статті, що сукупно формує важливу наукову базу також і для навчальної роботи.

ВИДАННЯ КАФЕДРИ ТА НАУКОВІ ПУБЛІКАЦІЇ  ПРАЦІВНИКІВ

КОНФЕРЕНЦІЇ КАФЕДРИ



Науково-до­слідна робота студентів є одним із найважливіших засобів формування висококваліфікова­них фахівців з фінансів, митної та податкової справи. Вона ґрунтується на багаторічній практиці та науковому досвіді, накопиченому за часи існування університету, та сприяє розвитку творчого мислення, індивідуальних здібностей, дослідних навичок студентів, дає змогу здійснювати підготовку ініціативних фахівців, розвиває наукову інтуїцію, творчий підхід до сприйняття знань і практичне застосування їх для вирішення завдань і наукових проблем. Поєднання наукового пошуку студента з його навчанням взаємно збагачує та доповнює обидва процеси.

На кафедрі фінансового менеджменту наукова робота передбачає участь студентської молоді у роботі пред­метних наукових гуртків; участь у виконанні держбюджетних наукових робіт; проведення досліджень у межах творчої співпраці кафедр та факультетів; роботу в студентських інформаційно-аналітичних і культуроло­гічних центрах; участь в олімпіадах, конкурсах наукових робіт; написання і публікацію результатів наукових досліджень.

НАУКОВО-ПОШУКОВА РОБОТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ



НАУКОВІ ГУРТКИ КАФЕДРИ



На наукових семінарах молоді дослідники з числа аспірантів, студентів та професорсько-викладацького складу кафедри фінансового менеджменту, практичні працівники сфери фінансів, митної та податкової справи висту­пають з результатами своєї наукової роботи. В межах проведення таких заходів, як правило, відбувається творче обговорення наукових доповідей і кожен учасник має змогу почерпнути для себе оригі­нальні думки та нові ідеї. Наукові семінари включають обгово­рення шляхів розв’язання проблем щодо фінансової спроможності територіальних громад в умовах реформи місцевого самоврядування; реалізації фіскальної політики держави; визначення пріоритетів модернізації фінансово-економічної системи України та бюджетно-податкової політики для забезпечення соціально-економічного розвитку її регіонів; функціонування системи електронних закупівель PROZORRO; досліджень фінансової інфраструктури бізнесу та ін. Присвячуються ці заходи також апробації наукових досліджень аспірантів та викладачів кафедри. Адже, основним завданням навчання у вищій школі є не просто передача знань, а створення сприятливих умов для їх творчого переосмислення, що є підґрунтям для зародження нових наукових ідей.

СЕМІНАРИ